Vilniaus r. Avižienių gimnazijos laukia reikšmingi pokyčiai – planuojama statyti erdvų 3 aukštų priestatą

0
40

Naujas statinys iškils sklypo rytinėje dalyje, esamos futbolo aikštelės vietoje, kuri bus perkelta į stadiono teritoriją.

Pirmame aukšte bus suprojektuotos trys patalpos, skirtos priešmokyklinio ugdymo grupėms. Antrame ir trečiame aukštuose planuojama įrengti šiuolaikiškus kabinetus. Antrame aukšte du informacinių technologijų kabinetai su pagalbinėmis patalpomis, biblioteka ir mokytojų kambarys.

Trečiame aukšte planuoja įrengti gamtos mokslų klases su pagalbinėmis patalpomis. Numatoma įrengti liftą, kuris leis judėjimo negalią turintiems asmenims laisvai patekti į visus gimnazijos aukštus.

Gimnazijos bendruomenė taip pat džiaugsis naujomis edukacinėmis erdvėmis – STEAM laboratorijomis, kuriose vyks eksperimentų ir tyrimų užsiėmimai. Šiomis patalpomis galės naudotis ir kitų švietimo įstaigų bendruomenės.

Įgyvendinant projektą taip pat bus sutvarkyta aplinka – teritoriją planuojama apsodinti medžiais, įrengti pėsčiųjų takus, pravažiavimus. Automobilių parkavimo vietose atsiras ir elektromobilių įkrovos stotelės. 

Šiuo metu gimnazijoje mokosi apie 500 mokinių. Mokymas vykdomas lietuvių ir lenkų kalbomis.

Vystant ir gerinant rajono švietimo įstaigų infrastruktūrą dar 2016 m. buvo atliktas šios ugdymo įstaigos vidaus patalpų remontas. 2022 m. prie gimnazijos po permatomu kupolu įrengta lauko klasė. Ateityje planuojama atlikti ir stadiono rekonstrukciją.

Vilniaus rajono savivaldybės informacija