Vilniaus rajonas ir šią žiemą kompensuos augančias kainas už šildymą

0
203

„Šalyje ir toliau brangstant energetiniams ištekliams ir būsto šildymui, Vilniaus rajono savivaldybė vis ieško būdų bei stengiasi sumažinti gyventojams augančias šildymo kainas. Kaip ir praeitais metais, taip ir šiemet Taryba spręs, kaip padėti gyventojams sumažinti išlaidas už energetinių išteklių sunaudojimą“, – ketinimą Tarybos posėdyje svarstyti rajono gyventojams sąskaitų už šildymą mažinimo priemonių paketą komentuoja Savivaldybės merė Marija Rekst.

Šiuo metu yra rengiamas Tarybos sprendimo projektas, kuriuo rajono gyventojams už centralizuotai tiekiamą šilumą numatoma subsidijuoti reikšmingą dalį nuo šilumos tiekėjui nustatytos faktinės šilumos kainos.

Pastaruoju metu Savivaldybė sulaukia nemažai klausimų dėl padidėjusių šildymo kainų šį sezoną. Atkreipiame dėmesį, kad šildymas Lietuvoje brangsta dėl didėjančių dujų ir biokuro kainų rinkoje. Šilumos bazines kainas tiekimo įmonėms nustato Valstybinė energetikos reguliavimo taryba (VERT), o šilumos kaina susideda iš pastoviosios ir kintamosios dalių bei PVM.

Pastovioji kainos dalis priklauso nuo personalo, nusidėvėjimo, remonto, administracinių ir kitų būtinųjų sąnaudų. Kintamąją kainos dalį sudaro dujų, biokuro, akmens anglies, elektros energijos sąnaudos. Kuro kainos kinta, todėl šilumos kainos kintama dalis perskaičiuojama kiekvieną mėnesį. Ši dalis sudaro didžiausią šilumos kainos dalį ir labiausiai įtakoja šilumos vartotojų sąskaitas.

Siekdama mažinti socialinę atskirtį bei šildymo sezono metu padėti nepasiturintiems Vilniaus rajono gyventojams, Vilniaus rajono savivaldybės taryba rugsėjo mėnesį patvirtino naujas, didesnes skaičiuotinas vidutines kuro kainas, pagal kurias apskaičiuojamos ir išmokamos būsto šildymo išlaidų kompensacijos nepasiturinčioms šeimoms (asmenims). Patvirtinus naują vidutinę kuro kainą, taikomą būsto šildymo išlaidų kompensacijoms skaičiuoti, mažas pajamas gaunantys Vilniaus rajono gyventojai gauna didesnes būsto šildymo išlaidų kompensacijas įsigyti kietam kurui.

Primename, kad 2022 m. sausio-kovo mėn. Vilniaus rajono savivaldybė už centralizuotai tiekiamą šilumą taikė iki 53 proc. apskaičiuotos faktinės šilumos kainos subsidijas. Taip pat nuspręsta finansiškai paremti ne tik tuos gyventojus, kurie naudojasi centralizuotai tiekiama šiluma, bet ir individualių namų rajono gyventojus, skiriant 100 Eur vienkartinę piniginę paramą mažas pajamas turintiems rajono gyventojams ir 50 Eur vienkartinę piniginę paramą skiriant gyventojams ar šeimoms, kurių pajamos vienam šeimos nariui viršija 387 Eur per mėnesį.

„Visiems, stebintiems ir besidomintiems šių dienų realijomis, žinoma, kad šį šildymo sezoną gali tekti sumokėti daugiau nei pernai, tačiau Vilniaus rajono savivaldybė ir toliau dės visas pastangas, kad suteiktų realią ir apčiuopiamą paramą, kad gyventojai nepajustų padidėjusių kainų“, – apie planuojamą paramą sako merė M. Rekst.

„Suprantame, kad šio šildymo sezono sąskaitos baugina ir visiems kelia nerimą, tačiau svarbu, kad gyventojai aktyviai domėtųsi ir pasinaudotų teikiamomis kompensacijomis. Šiemet jas gali gauti daugiau asmenų, gyventojų patogumui supaprastinta šildymo kompensacijų skyrimo tvarka, teikiant prašymą ne trims mėnesiams, o visam šildymo sezonui. Be to, savivaldybių ir seniūnijų darbuotojai pasiruošę suteikti visą reikiamą informaciją dėl kompensacijų skyrimo. Raginu dalintis informacija apie gyventojams teikiamas galimybes su savo šeimos nariais, kaimynais ir visais, kuriems ši informacija galėtų būti aktuali“, – sako Savivaldybės vadovė.

Vilniaus rajono savivaldybės informacija