Vilniaus rajone ir vėl nesėkmingai bandyta įsteigti krematoriumą

0
902

Bene didžiausio atgarsio sulaukė 2018 m. verslininkų ketinimas pradėti deginti mirusius Nemėžio seniūnijoje. Tuo metu Daržininkų ir aplinkinių gyvenviečių gyventojai surinko daugiau nei 30 tūkst. parašų prieš šią iniciatyvą.

Nuo to laiko, parėjus trejiems matams, Vilniaus rajono savivaldybės taryba ir vėl svarstė prašymą dėl krematoriumo statybos. Tik šį kartą – Rukainių seniūnijoje.

Per posėdį gruodžio viduryje krašto politikai nepritarė ir šiam pageidavimui.

„Siekiant apsaugoti suinteresuotos visuomenės interesus, Tarybos nariai vienbalsiai nepritarė krematoriumo įrengimui Vilniaus rajono savivaldybės, Rukainių seniūnijos, Savičiūnų kaime, Minsko pl. 310“, – rašoma administracijos informaciniame pranešime.

Tuo tarpu Kėdainiuose veikianti ir „Lietuvos krematoriumą“ valdanti  akcinė bendrovė „K2 LT“ prieš kelias dienas paskelbė savo veiklos rezultatus, iš kurių matyti, jog tai išties pelninga veikla.

Per 2021 m. AB „K2 LT“ valdomas „Lietuvos krematoriumas“ atliko 9081 kremavimą. Tai yra 23 proc. daugiau, nei 2020 m. tuo pačiu laikotarpiu (7365 kremavimai). Lietuvoje mirė apie 17 proc. daugiau žmonių nei 2020 m. „Lietuvos krematoriume” buvo kremuota apie 19 proc. visų mirusiųjų (2020 m. – 17 proc.)

AB „K2 LT” priklausančios UAB „Rekviem LT” valdomuose „Rekviem” atsisveikinimo namuose suorganizuota 317 atsisveikinimo ceremonijų.

Beje, kiek ankščiau, prieš kėdainiečių ketinimus persikelti ir į Daržininkų kaimą, skelbta apie krematoriumo statybų  projektą šalia Gariūnų turgavietės, Lentvario gatvėje. Šiuo metu dvi panašios iniciatyvos įgyvendinamos šalia Klaipėdos.

Kėdainių krematoriume vieno kremavimo kaina nuo 310 Eur. Tai reiškia, jog vien iš šios veikos bendrovė pernai gavo apie 3 mln. Eur pajamų.