Vilniaus rajone planuojamos kareivinių statybos

0
903

Rokantiškių kaime turėtų įsikurti vienas iš Mechanizuotosios pėstininkų brigados „Geležinis Vilkas“ batalionų. Kariniame miestelyje  veiks valgykla, medicinos punktas, remonto dirbtuvės, bus įrengtos sporto ir laisvalaikio patalpos bei visi kiti karinei infrastruktūrai reikalingi objektai.

Teritorija, kur numatomos statybos yra tarp Grigaičių kaimo ir Pavilnio. Iš kitų pusių Šumsko plentas ir Džiaugsmo gatvė. Pagal paskutinio gyventojų surašymo duomenis, Rokantiškių kaimas yra mažai apgyvendintas.

Panašios kareivinės turėtų atsirasti Šiaulių mieste, kur įsikurs Lietuvos kariuomenės Motorizuotosios pėstininkų brigados „Žemaitija“ kunigaikščio Margirio pėstininkų batalionas, ir Šilalės rajono Pajūrio miestelyje, kur bus sukurta infrastruktūra tos pačios brigados „Žemaitija“ brigados generolo Motiejaus Pečiulionio artilerijos batalionui.

„Pradėdami šį sudėtingą ir ilgalaikį projektą kartu pradedame ir visiškai naują Lietuvos kariuomenės infrastruktūros vystymo etapą. Šiuo metu visi mūsų kariuomenės padaliniai yra įsikūrę buvusiose karinėse teritorijose ir pastatuose, kurių didžioji dalis buvo perimta iš pasitraukusios sovietų kariuomenės. Tuo tarpu trys naujieji kariniai miesteliai bus vystomi plyno lauko principu – naujai projektuojant visą bataliono dydžio vienetui reikalingą infrastruktūrą ir tikslingai ją pritaikant prie šiuolaikinių kariuomenės poreikių“, – teigia krašto apsaugos viceministras Giedrimas Jeglinskas.

LR Vyriausybei pritarus, projektas turėtų būti pradėtas įgyvendinti jau kitų metų pradžioje. Bendra visų trijų projektų tiesioginių investicijų vertė gali siekti apie 90 mln. Eur.