Vilniaus rajone vyks medžioklė su varovais: aplinkosaugininkai tikrins medžiotojų blaivumą

0
296

Tai leis nuo lapkričio 1 d., įsigaliosiančios Seimo priimtos Aplinkos apsaugos valstybinės kontrolės įstatymo pataisos. Aplinkosaugininkai į alkotesterį galės reikalauti papūsti ir be policijos pareigūnų priežiūros.

Neries regioniniame parke artimiausios medžioklės su varovais numatytos lapkričio 10-tą ir lapkričio 24-tą dienomis. Gyventojai prašomi būti atidūs, keliauti tik pažymėtu maršrutu, nevaikščioti po mišką ir nepaleisti savo augintinių laisvai lakstyti. Tačiau ar medžiotojai gamtos mylėtojams kelia daugiausiai rūpesčių?

„Vilnijos naujienos“ jau kelis kartus pranešė apie Vilniaus mieste ir tame pačiame, jau minėtame, draustinyje siautėjančius brakonierius.

Paskutinis, rezonansinis atvejis užfiksuotas kiek daugiau nei prieš dvi savaites.

Neries regioniniame parke rastas tauriojo elnio kūnas be galvos. Manoma, kad gyvūną nelegaliai sumedžiojo ir jo ragus kaip trofėjų nupjovė brakonieriai.

Elnių ruja jau į pabaigą. O jos metu ragų karūnomis pasidabinę patinai viliojo ne tik pateles, bet ir brakonierius. Girių karaliai rudenį „pameta galvas“, tampa mažiau budrūs, todėl juos medžioti gana paprasta.

  Elnias_bėga_video 

Kaip informavo Aplinkos apsaugos departamentas, tauriųjų elnių rujos metu tris savaites –  nuo rugsėjo 25 d. iki spalio 15 d. – aplinkosaugos pareigūnai giežčiau kontroliavo šių gyvūnų medžioklę. Jie dažniau tikrino medžiokles tykojant ir sėlinant, žvėrių apdorojimo aikšteles, intensyviau stabdė galimų pažeidėjų transporto priemones. Buvo organizuoti 146 reidai.

Pareigūnai nustatė 14 medžioklės taisyklių pažeidimų, iš kurių trys buvo šiurkštūs – jų metu neteisėtai sumedžioti du tauriojo elnio patinai. Pažeidėjams iškeltos administracinių nusižengimų bylos, iš jų paimti pažeidimų padarymo įrankiai ir priemonės, medžioklės dokumentai.