Vilniaus rajono autobusų parkas sieks įsigyti 15 elektra varomų autobusų

0
29

Vilniaus rajono savivaldybės taryba pritarė „Vilniaus rajono autobusų parko“ ketinimui gauti paramą netaršių transporto priemonių – elektra varomų autobusų, taip pat elektros krovimo stotelių – įsigijimui.

„Gavus finansavimą, į Vilniaus rajono kelius išriedėtų ne mažiau kaip 15 elektra varomų autobusų. Bendra projekto vertė siektų apie 5 mln. Eur. Vilniaus rajone turime plėtoti investicijas į atsinaujinančią energetiką, žmonių aplinkai draugišką infrastruktūrą, transporto priemones, kitus objektus. Tikiu, kad rajono gyventojai važinėdami šiais naujais autobusais, kuriais neteršiamas oras ir nekeliamas triukšmas, pajaus jų naudą. Be to, važiuoti nauju viešuoju transportu bus ir saugiau, ir maloniau“, – teigia Vilniaus rajono meras Robertas Duchnevič.

Taryba vienbalsiai pritarė projekto pateikimui, o galutinai dėl šio sprendimo turės dar kartą balsuoti priėmimo stadijoje. Tai numatyta padaryti kitame artimiausiame tarybos posėdyje.

2022 metais rajono autobusų parkas kartu su Savivaldybe įsigijo 20 M3 kategorijos Euro 5 ir Euro 6 standartų autobusų – 14 naujų ir 6 naudotus.

Šiuo metu „Vilniaus rajono autobusų parkas“ turi 71 viešojo transporto priemonę, eksploatuojamų autobusų vidutinis amžius sudaro 8 metus. Keleiviai vežami 8 priemiestinių maršrutų kryptimis – Nemenčinės, Paberžės, Rukainių, Čekoniškių, Šumsko, Turgelių, Rudninkų ir Mažųjų Lygainių. Pernai įmoonė pervežė virš 728,76 tūkst. keleivių.

Vilniaus rajono savivaldybės informacija