Vilniaus rajono Didžiosios Riešės kaime, Veneros g. 12, jau kyla naujas lopšelis-darželis

0
255

Planuojama, kad moderni įstaiga 125 vaikus pasitiks 2024 metais. Daugiau nei 3 mln Eur kainuojančios statybos – reikšminga savivaldybės investicija į vaikų švietimą. Naujame, moderniame lopšelyje-darželyje yra numatytos 8-ios grupių patalpos.

Vykdant vaikų lopšelio pastato statybą šiuo metu atlikti visi statybos konstrukcijų montavimo darbai, apšiltintas ir įrengtas stogas, įstatyti visi langai, lauko vitrinos ir stoglangiai, užbetonuotos grindys, įrengtas šildymas ir kt. Dabartiniu metu vyksta sienų tinkavimo darbai. Artimiausiu metu prasidės pertvarų montavimas ir fasado šiltinimo darbai.

Nauja švietimo įstaiga bus moderni, su gražiai išpuoselėta aplinka. Aptvertoje bei apšviestoje lopšelio-darželio teritorijoje bus atviras vidinis kiemelis. Darželį puoš apvalios žaliosios zonos su medžiais ir krūmais, atsiras suoliukų. Vaikų džiaugsmui lauko teritorijoje bus įrengtos 3 žaidimų aikštelės, o tėvų patogumui ir saugiam vaikų atvykimui į lopšelio-darželio teritoriją užtikrinti, bus įrengta automobilių stovėjimo aikštelė.

Planuojant modernų lopšelį darželį buvo siekiama užtikrinti ir žmonių su negalia patogų judėjimą, todėl įstaigoje atsisakyta laiptų, kurie trukdytų judėti asmenims su fizine negalia.

Šiuolaikinis pastatas pasižymės ekonomiškumu. Planuojama, kad ant A++ energinio naudingumo klasės pastato stogo bus įrengta saulės elektrinė, taip pat bus įdiegtos modernios vėdinimo ir vėsinimo sistemos.

Vilniaus rajono savivaldybės informacija