Vilniaus rajono gyventojai 2-ajame prezidento rinkimų ture žada balsuoti už G. Nausėdą. I. Šimonytės pavardė jiems nepriimtina – kelia „alergiją“

0
210

Nuolatiniai Lietuvos lenkų rinkimų akcijos – Krikščioniškų šeimų sąjungos (LLRA-KŠS) rinkėjai nė nebando gudrauti ir kaip nors neigti, jog praėjusį sekmadienį balsavo už Valdemarą Tomaševski. Tačiau jiems taip pat labai rūpi, už ką kiti dabar. Išgirdę, jog žmogus dar svarsto ir nėra apsisprendęs, lyderio „tikrieji“ rinkėjai sunerimsta ir pradeda įtikinėti, jog už „bobas“ tikrai balsuoti negalima.

„Kur daugiau prezidentė? Tik Lietuvoj. Užtenka. Dešimt metų jau pabuvo. Tiek ilgai…“, – aiškino į Vilnių autobuso Nemenčinėje laukęs vyras.

Kitas gi tvirtino, jog pasirinkimas už Šimonytę gerokai blogesnis, nes ji prastesnė ekonomistė ir net šokti nemoka.

„Ji gi su konservatoriais. Ką jie gero padarė valstybei? Nieko. Todėl nė vienas čia už ją ir nebalsuos“, – dėstė kitas šalia stovėjęs rinkėjas, kuris patikino, jog kaip ir visi pirmajame rikimų ture balsavo už vienintelį tikrai to vertą kandidatą – Tomaševski.

V. Tomaševski vakar dar kartą pasveikino kandidatus, kurie pateko į antrąjį rinkimų turą

Iš 60 Lietuvos savivaldybių Gitanas Nausėda laimėjo 46, Ingrida Šimonytė – 8 ir užsienyje, Saulius Skvernelis ir Valdemar Tomaševski – 3 savivaldybėse. Dar 5 kandidatams, tarp jų ir V. P. Andriukaičiui, nepavyko laimėti nė vienoje savivaldybėje. Įdomu tai, kad, pavyzdžiui, prieš du mėnesius socialdemokratai savivaldybių rinkimuose laimėjo didžiausią mandatų skaičių – 274, ir net 13 socialdemokratų nugalėjo tiesioginiuose merų rinkimuose.

LLRA – KŠS lyderis laimėjo Vilniaus ir Šalčininkų rajonuose bei Visagine. Šalčininkų rajone už jį balsavo daugiau kaip 62 proc. rinkėjų – kone rekordas šiuose rinkimuose.

V. Tomaševski laimėjo iš viso 112 rinkimų apylinkių (tai yra apie 6 proc. nuo visų). Pirmą vietą jis užėmė visose 36 Šalčininkų rajono apylinkėse, beveik visose Vilniaus rajono apylinkėse (43 apylinkės), Visagine – 13, po 3 – Vilniuje ir Švenčionių rajone, 2 – Trakų, po 1 – Širvintų ir Zarasų rajonuose.

V. Tomaševski, paklaustas, ką rems antrajame ture, paaiškino, kad rinkėjai turėtų patys nuspręsti, už ką jie nori balsuoti.

Atsakydamas į klausimą apie Europos Parlamento rinkimų prognozes, jis patikino, kad prognozės yra geros, ir išreiškė viltį, kad parama bus didelė.