Vilniaus rajono gyvūnų prieglaudoje rado rimtų pažeidimų

0
226

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba praneša apie netinkamas sąlygas keturkojams gyvūnų globos organizacijoje Lavoriškių seniūnijoje.

Gavę gyventojo pranešimą apie šąlančius, blogai prižiūrimus naminius gyvūnus, Vilniaus valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (Vilniaus VMVT) inspektoriai patikrino VšĮ „Aiko gyvūnų kaimelis“ Adomaičių kaime, Lavoriškių seniūnijoje (Vilniaus aps.).
Skunde nurodyti faktai iš dalies pasitvirtino. Lauke buvo laikomi 4 šunys, nešildomame vagonėlyje glaudėsi 3 katės ir 1 šuo. Lauke laikomi šunys buvo pakankamo įmitimo, tačiau voljerai nevalyti, užteršti ekskrementais.

Dėl nustatytų Gyvūnų gerovės ir apsaugos įstatymo pažeidimų atsakingam asmeniui skirta administracinė nuobauda. Jam nurodyta nedelsiant perkelti nešildomoje patalpoje laikomus gyvūnus.

Vilniaus VMVT pakartotinio patikrinimo metu nustatė, kad gyvūnų globėjas pašalino trūkumus –gyvūnai nešildomoje patalpoje nebuvo laikomi, lauko voljerai išvalyti. Gyvūnų laikymo vietoje – lauko voljeruose liko 3 šunys, kurie prižiūrimi pagal reikalavimus. 2 šunys ir 3 katės perduoti naujiems savininkams.

Vilniaus VMVT ir toliau kontroliuos VšĮ „Aiko gyvūnų kaimelis“ gyvūnų globėjo veiklą.