Vilniaus rajono policija įspėja nesigundyti pigiais kuro briketais internete – plinta naujas sukčiavimo būdas

0
266

Šiltus namus išsaugoti norintys gyventojai vis dažniau naršo interneto erdvėje, ieškodami skelbimų apie parduodamus medžio pjuvenų briketus ar granules.

Norinčiųjų papildyti kuro atsargas žvilgsnis pirmiausia kliūna už mažesnę kainą minėtas prekes siūlančių skelbimų. Susigundę palankesne kaina, žmonės sutinka lengvabūdiškai pervesti keleto šimtų eurų avansą net nepagalvodami, kodėl pardavėjas reikalauja išankstinio apmokėjimo, kodėl negalima apmokėti, kai prekė bus pristatyta arba kodėl pardavėjas vengia įvardyti savo bendrovės pavadinimą. Po kelių savaičių laukimo, atvežamo kuro nesulaukiantys ir prisiskambinti pardavėjui nebegalintys žmonės supranta, kad liko apgauti ir šilumos suteksiančių briketų ar granulių nesulauks.

Siekiant nepatekti į neva briketais prekiaujančių sukčių pinkles policija pataria nesusižavėti dažnai sukčių siūloma gerokai mažesne nei rinkoje briketų pardavimo kaina.

Raginame neprarasti budrumo, kritiškai vertinti rinkos ir internetiniuose skelbimuose siūlomų briketų kainas, pinigus už prekes mokėti tik tada, kai jos pristatytos: išankstinių mokėjimų dažniausiai reikalauja sukčiai.

 

 

Vilniaus rajono policijos komisariato informacija