Vilniaus rajono savivaldybė skelbia, jog skiria išskirtinį dėmesį žemės sklypų savininkams: kai kuriuos iš viso atleidžia nuo prievolės mokėti mokesčius

0
177

„Visi Vilniaus rajono gyventojai atleidžiami nuo mokesčio už 5-ių ha Žemės ūkio paskirties lopinėlius kaimo vietovėse, išskyrus apleistų plotų ir mėgėjų sodų savininkus bei  sklypus didesnius nei 0,25 ha Nemenčinės mieste. 2018 metais lengvatos dydis siekė 283 tūkst. Eur. Tokios lengvatos jokia kita Savivaldybė neteikia“, – džiaugiasi valdžia ir nurodo, jog pensinio amžiaus ir neįgalieji asmenys atleidžiami nuo Žemės mokesčio už 3 ha kaimo vietovėse nepriklausomai nuo žemės paskirties. Tik Nemenčinėje galioja  tas pats 0,25 ha cenzas – turintys daugiau plotų ar daržų nuo mokėjimų į biudžetą neatleisti.

Be to, pranešama, kad praėjusiais 2018 metais gyventojams 50 proc. sumažintas Žemės mokestis už vieną namų valdos sklypą – suteiktos lengvatos dydis 688 tūkst. Eur.

2018 metais taikytų lengvatų dydis dėl Žemės mokesčio iš Vilniaus rajono savivaldybės sudarė 1,06 mln. Eur biudžeto lėšų. Palyginus su kitomis savivaldybėmis, skaičiai įspūdingi: Kauno r. – 505 tūkst. Eur, Kauno m. – 513 tūkst. Eur, Vilniaus m. – 332 tūkst.  Eur.

Išskiriamos ir kitos vertingos Žemės mokesčių lengvatos: dėl sausros padarytos žalos ūkininkai, deklaravę pasėlius nuosavoje žemėje, taip pat atleisti nuo žemės mokesčio. Pastarieji 2018 m. sutaupė 94 tūkst. Eur.