Vilniaus rajono savivaldybės meras R. Duchnevič susitiko su VILNIUS TECH Kūrybinių industrijų fakulteto atstovais aptarti bendradarbiavimo galimybių

0
79

Susitikimo pradžioje Kūrybinių industrijų fakulteto dekane doc. dr. Vaida Asakavičiūtė atvykusiems svečiams iš Savivaldybės papasakojo apie fakulteto veiklą ir studijų programas, pristatė galimybę kultūros srities darbuotojams tęsti studijas magistrantūroje ar doktorantūroje, domėjosi studentų praktikos atlikimo galimybėmis savivaldybės administracijoje ir pavaldžiose įstaigose.

Aptartos bendradarbiavimo galimybės dėl studentų kompleksinių projektų, kurių metu studentai, gavę užduotis iš išorės (pvz., iš įmonių, savivaldybės ir kt.), ieško kūrybinių jų sprendimų. Taip studentai sukauptas teorines žinias pritaiko praktiškai, išbando savo jėgas realioje darbo rinkoje, o užsakovas gauna kūrybinį sprendimą, idėjas. Kita galima bendradarbiavimo forma – baigiamųjų darbų temų teikimas, kai studentai galėtų nagrinėti savivaldybei aktualius aspektus ir tokiu būdu irgi gauti pridėtinę vertę.

Meras Robert Duchnevič susitikimo metu pasidalino idėja kompleksiniams projektams – tai Vilniaus rajono turistinių objektų prieinamumo didinimas, kuomet studentai pateiktų savo kūrybines idėjas, kaip lankytinus objektus padaryti patrauklesnius, inovatyvesnius ir įdomesnius tiek gyventojams, tiek turistams.

Taip pat aptartas galimas fakulteto bendradarbiavimas su Vilniaus rajono švietimo įstaigomis vykdant bendrus projektus, organizuojant susitikimus su studentais, dėstytojais ir keičiantis žiniomis bei patirtimi.

„Būtų smagu, jeigu Vilniaus rajono jaunimas turėtų galimybę susipažinti su kūrybinėmis industrijomis, fakulteto siūlomomis studijų programomis ar bendradarbiauti vykdant projektines veiklas. Savivaldybei taip pat būtų naudinga išgirsti studentų idėjas, jų kūrybinius sprendimus iš komunikacijos, kūrybinių industrijų perspektyvų. Tiek patiems studentams, manau, būtų įdomu praktiką atlikti Vilniaus rajono kultūros centruose, kur vyksta daug įvairių renginių“, – sakė meras R. Duchnevič.

Susitikimo pabaigoje Savivaldybės atstovai gavo kvietimą į studentų kompleksinių projektų pristatymą, kurio metu bus plačiau ir konkrečiau aptartos bendradarbiavimo detalės ir sutarta dėl bendradarbiavimo sutarties pasirašymo.

Vilniaus rajono savivaldybės informacija