Vilniaus rajono savivaldybės taryba nusprendė 50 procentų mažinti žemės mokestį tiems, kurie 2023 metais deklaravo pasėlius

0
28

Lietuvos lenkų rinkimų akcijos – Krikščioniškų šeimų sąjungos (LLRA-KŠS) teiktų sprendimu tikimasi, kad ši lengvata krašto žemdirbiams kompensuos bent dalį patirtų nuostolių dėl šių metų sausros ir leis atsigauti finansiškai.

Pasak Lietuvos hidrometeorologijos tarnybų, šių metų gegužė buvo kur kas sausesnė nei prieš metus. Ūkininkai nuogąstauja, kad patirti nuostoliai nemenki: pažeisti pasėliai, išdegę laukai, ypatingai prasta padėtis su grūdinėmis kultūromis. Preliminariai 30-40 proc. šiųmetinio derliaus pražus, dėl ko bus prarasta nemaža dalį pajamų.

„Ne paslaptis, kad mūsų rajone ūkininkauti yra sudėtinga. Prie kasdienių sunkumų prisidėjo ir gegužės sausra, dėl kurios dalis derliaus išdžiūvo. Valstybinės mokesčių inspekcijos duomenimis, 2019 metais sumažinus 50 procentų žemės mokestį deklaravusiems pasėlius žemės savininkams, Savivaldybės biudžetas neteko 10 522 Eur pajamų. Lengvata buvo pritaikyta 616 mokesčių mokėtojams. 2022 metais deklaruotų pasėlių plotai sudarė apie 40 tūkst. ha, įskaičiuojant nuomojamą žemę. Šiais metais, preliminariais duomenimis, pasėlius deklaravo apie 3 000 žemdirbių“, – sako pasiūlymą teikęs tarybos narys Tadeusz Andrzejewski.

Perpus mažesnis žemės mokestis bus taikomas žemės savininkams už žemės sklypus, kurių žemės paskirties kodas 610, esančius Vilniaus rajone. Žemės mokesčio lengvata nebus taikoma apleistiems žemės ūkio naudmenų plotams, nustatytiems nuotoliniais kartografavimo metodais.

Dėl nepalankių klimato reiškinių 2018 ir 2019 metai ūkininkams irgi buvo nuostolingi. Tuomet Vilniaus rajono savivaldybės taryba, LLRA-KŠS frakcijos iniciatyva, priėmė sprendimą atleisti ir sumažinti mokestį rajono ūkininkams, taip sumažinant jiems patirtus nuostolius dėl prarasto derliaus.

Vilniaus rajono savivaldybės informacija