Vilniaus rajono savivaldybės tarybos posėdyje tylos minute pagerbtos karo Ukrainoje aukos

0
42

Minint vienerių metų sukaktį nuo Rusijos karinės invazijos į Ukrainą pradžios, Tarybos posėdžio pradžioje Vilniaus rajono savivaldybės merė Marija Rekst pakvietė Tarybos posėdžio dalyvius tylos minute pagerbti Rusijos karinių veiksmų aukas Ukrainoje.

„Šiandien sukanka lygiai metai nuo Rusijos karinės invazijos į Ukrainą. Kasdien meldžiuosi už taiką Europoje, mūsų šalyje ir visame pasaulyje bei prie maldos už taikų sugyvenimą kviečiu prisijungti Jus visus. Tylos minute kviečiu pagerbti visas tebevykstančių karinių veiksmų aukas“, – pasakė Tarybos posėdį pradėjusi merė M. Rekst ir po tylos minutes padėkojo visiems kasdien palaikantiems Ukrainą ir suteikiantiems paramą bei pagalbą.

Ukrainiečiai ir toliau viešuoju transportu Vilniaus rajone keliaus nemokamai

Savivaldybės taryba iki 2023 m. gruodžio mėn. 31 d. pratęsė galimybę ukrainiečiams viešuoju transportu rajone keliauti nemokamai. Ukrainos piliečiai, jų šeimos nariai ir be pilietybės gyvenantys Ukrainoje asmenys, pasitraukę iš Ukrainos į Lietuvą dėl Rusijos karinių veiksmų Ukrainoje, ir toliau keliauti viešuoju priemiestiniu transportu Vilniaus rajono teritorijoje galės nemokamai.

Lengvatos galiojimo pratęsimas Vilniaus rajono savivaldybės teritorijoje padidins Ukrainos piliečių, jų šeimos narių ir asmenų be pilietybės, gyvenančių Ukrainoje, pasitraukusių iš Ukrainos į Lietuvos Respubliką dėl Rusijos Federacijos karinių veiksmų Ukrainoje, mobilumą, suteiks galimybę tvarkytis dokumentų, siekti įsidarbinti, lankyti kultūrinius renginius, švietimo įstaigas.

Primename, kad ši lengvata taikoma nuo 2022 m. kovo 25 d. Su šia lengvata susijusios išlaidos kompensuojamos iš Savivaldybės biudžeto lėšų.

Vilniaus rajono savivaldybės tarybos informacija