Vilniaus rajono žemdirbiai atleisti nuo žemės mokesčio

0
223

Dėl sausros padarytos žalos liepos 4 d. LR Vyriausybė paskelbė ekstremaliąją situaciją. Tai leido Tarybai priimti sprendimą, kuris bent iš dalies kompensuos ūkininkų patirtą žalą.

 

 

 

 

Nuo balandžio mėn. prasidėjusi sausra, pakilusi temperatūra, nuolat vyraujantys gūsingi vėjai, žemės ūkio augalus rajone paveikė negrįžtamai. 2018 m. Vilniaus rajone yra numatomas nuo 30 iki 50 proc. mažesnis derlingumas nei 2015-2016 m. Vilniaus rajono teritorija dėl nenašių žemių (smėlynų, durpių, šlapių teritorijų ir t.t.) yra įtraukta į Lietuvos Respublikos Žemės ūkio ministerijos patvirtintą nederlingų teritorijų žemėlapį kur svyruoja smėlingi bei durpingi gruntai ir kuriuose vidutinis Lietuvos derlingumas yra mažesnis, todėl žemdirbiai dažniausiai renkasi auginti grūdines kultūras: kviečius, avižas bei grikius.

 

 

 

Vilniaus rajono savivaldybės Taryba atsižvelgusi į susidariusias nepalankias ūkiui sąlygas bei Lietuvos Respublikos Vyriausybės paskelbtą ekstremaliąją situaciją, priėmė sprendimą atleisti Vilniaus rajono ūkininkus, deklaravusius nuosavą žemę nuo žemės mokesčio. Šį sprendimą palaiko ir Valstybinė mokesčių inspekcija bei Lietuvos Respublikos Seimo Kaimo reikalų komitetas.

Nepalankiu laikotarpiu žemės ūkiui buvo ir 2017 metai, kuomet dėl rudeninio lietaus pertekliaus ūkininkai negalėjo laiku pasėti ir nuimti apie 10 proc. pasėlių. Vilniaus rajono savivaldybės taryba įvertinusi ūkininkų dėl lietaus patirtus nuostolius 2017 m. taip pat atleido Vilniaus rajono žemdirbius nuo žemės mokesčio.

Vilniaus rajono savivaldybė rūpinasi rajono ūkininkais, skatina ir palaiko žemdirbystę, siekia išsaugoti geriausias ūkininkavimo tradicijas bei žemės ūkio verslo tvarumą. Taip pat verta pažymėti, kad Vilniaus rajono savivaldybė yra vienintelė Lietuvos savivaldybė, kuri dėl sausros padarytos žalos atleido savo ūkininkus, deklaravusius pasėlius nuosavoje žemėje nuo žemės mokesčio.