„Vilniaus šilumos tinklai” žengia į Klaipėdą

0
69

Įmonės planuose numatyti įsigijimai iš „E energija“ grupės, kurie apims 100 proc. UAB „Miesto energija“ ir UAB „Pramonės energija“ akcijų bei 4,34 proc. AB „Klaipėdos energija“ akcijų dalį. Gavus Konkurencijos tarybos ir kitų institucijų pritarimą, sandorį ketinama užbaigti per 2024 m. pirmą pusmetį. Sandorio vertė derybų etape neskelbiama, o finansavimui bendrovė naudos iš nereguliuojamos veiklos sukauptą finansinį srautą.

„Dar prieš porą metų pristatėme ilgalaikę įmonės strategiją iki 2040 m., kuri padeda keliauti švarios ir efektyvios energetikos link. Geografinė plėtra į Klaipėdos energetikos sektorių yra nuosekliai planuotos investicijos į mūsų ekspertinę veiklos sritį – šilumos ekosistemą. Taip stipriname savo pozicijas Lietuvos šilumos gamybos ir tiekimo sektoriuje. VŠT valdomi žaliosios šilumos energijos gamybos įrenginiai prisidės prie tvarių Klaipėdos miesto tikslų“, – sako AB „Vilniaus šilumos tinklų” generalinis direktorius Gerimantas Bakanas.

Šis sandoris padidintų bendrovės metines pardavimų apimtis apie 99 GWh šilumos ir 5,5 GWh elektros iš atsinaujinančių šaltinių, taip pat apie 9,6 GWh atliekinės šilumos iš pramonės įmonių. Bendrai sandoris išplėstų Bendrovės valdomus atsinaujinančių energijos išteklių šilumos ir elektros gamybos pajėgumus 24,8 MW šilumos ir 1,5 MW elektros energijos bei 6,2 km centralizuotos šilumos tinklų Klaipėdos LEZ teritorijoje.

Metinės UAB „Pramonės energija“ ir UAB „Miesto energija” konsoliduotos pajamos siekia apie 5,5 mln. Eur, o atsinaujinančių ir atliekinės šilumos energijos šaltinių dalis kuro struktūroje sudaro 100 proc.

2023 m. lapkričio mėnesio duomenimis AB „Vilniaus šilumos tinkluose” dirba 583 darbuotojai, 2022 m. konsoliduotos finansinės ataskaitos duomenimis pardavimų pajamos siekė 276,6 mln. Eur, grynasis pelnas 12,4 mln. Eur. Įmonė ilgalaikėje strategijoje žada iki 2030 m. gaminti šilumą iš 100 proc. atsinaujinančių energijos išteklių, visiškai atsisakant iškastinio kuro šilumos gamyboje.