Vilniaus universitetas – geriausias universitetas Lietuvoje

0
37

Tai aštuntą kartą iš eilės paskelbė kasmet sudaromas nacionalinis švietimo ir aukštojo mokslo institucijų reitingas. Šiemet VU jame surinko 71,89 taško iš 100 galimų ir yra geriausiai vertinamas darbdavių, o VU studentai – vieni geidžiamiausių darbuotojų rinkoje.

VU šių metų reitinge lyderiauja trijose iš penkių vertintų sričių: mokslo ir akademinio personalo pasiekimų, alumnų kuriamos pridėtinės vertės ir darbdavių vertinimo bei studijų ir studentų.

Žymiausias VU atotrūkis nuo kitų šalies aukštųjų mokyklų yra mokslo ir personalo pasiekimų srityje. Joje VU išsiskiria gausiausiomis gamtos, humanitarinių ir socialinių mokslų publikacijomis. Skaičiuojant šiuos rodiklius buvo remtasi Lietuvos mokslo tarybos, Nacionalinės švietimo tarybos ir universitetų duomenimis.

Šių metų reitinge, kaip ir pernai, VU buvo geriausiai įvertintas darbdavių. Jų apklausa parodė, kad per 85 proc. teigiamai vertina VU studentų paruošimą darbo rinkai, absolventų žinias ir gebėjimus. Todėl VU alumnai yra vieni geidžiamiausių darbuotojų darbo rinkoje, o jų gaunamas vidutinis metinis atlyginimas po studijų yra vienas didžiausių.

Vadovų paieška užsiimančios įmonės „Master Class Lietuva“ vadovaujančioji partnerė Laura Duksaitė-Iškauskienė kalbėjusi apie darbdavių poreikius pabrėžė, kad jie ypač vertina būsimų darbuotojų kokybišką išsilavinimą. Pastebima, kad, „galėdami rinktis iš kelių kandidatų, jie mieliau renkasi VU absolventus nei kitų universitetų studentus“.

VU daugelį metų renkasi daugiausia gabiausių Lietuvos abiturientų. Be to, jis gali pasigirti didžiausiu doktorantūros studijų krypčių ir vietų bei didžiausiu užsienio kalba dėstomų studijų programų skaičiumi.

Šiais metais Lietuvos aukštųjų mokyklų reitinge universitetai buvo vertinti pagal 37 parametrus, kurie suskirstyti į 5 stambius kriterijus: mokslo ir aukščiausius akademinio personalo pasiekimus, alumnų kuriamą pridėtinę vertę ir darbdavių vertinimą, studentų skaičių ir studijų kokybę, esamą ir ateities akademinį personalą, konkuravimą tarptautinėje studijų erdvėje.