Per pusmetį „Vilniaus vandenys“ į infrastruktūrą investavo 26,4 mln. eurų

0
139

Įmonė šių metų sausio-birželio mėnesiais, lyginant su tuo pačiu laikotarpiu pernai, suteikė 3 proc. daugiau vandens tiekimo bei 2 proc. nuotekų valymo paslaugų. Investicijoms į infrastruktūrą ir paslaugų kokybės gerinimą per pusmetį įmonė skyrė 26,4 mln. eurų, tai yra 35 proc. daugiau nei pernai.

„Stabili finansinė veikla ir įgyvendinti veiklos efektyvinimo projektai mums leidžia investuoti ten, kur svarbiausia. Dedame dideles pastangas užtikrindami aukštą geriamojo vandens kokybę Vilniaus regione. Paraleliai tvarkomės ten, kur dar iškyla iššūkių – modernizuojame ir augantiems miesto poreikiams pritaikome Vilniaus nuotekų infrastruktūrą. Rudenį pasitiksime užbaigdami Vilniaus nuotekų valyklos rekonstrukcijos pirmąjį etapą, o antrojo etapo darbai jau yra pradėti ir vykdomi pagal plane numatytą grafiką“, – teigia „Vilniaus vandenų“ Finansų tarnybos vadovas Simonas Klimavičius.

Pasak S. Klimavičiaus, didžiausios bendrovės investicijos šiais metais buvo nukreiptos trims kertinėms sritims – Vilniaus miesto nuotekų valyklos rekonstrukcijai buvo skirta 12,2 mln. eurų, į išmaniųjų šalto vandens apskaitos prietaisų diegimo projektą bendrovė investavo 1,8 mln. eurų, o vandentiekio ir nuotekų tinklo plėtrai Vilniaus mieste ir rajone bei Švenčionyse buvo skirta 1,6 mln. eurų.

Investicijas į infrastruktūrą ir strateginius projektus „Vilniaus vandenys“ didina trečius metus iš eilės. Antrąjį šių metų pusmetį bendrovė ir toliau išlaikys spartų investicijų tempą. Be strateginės infrastruktūros atnaujinimo, įmonė tęs šiemet pradėtus finansinės, klientų aptarnavimo ir valdymo sistemos diegimo darbus.

2023 m. pirmojo pusmečio bendros bendrovės pajamos sudarė 29,6 mln. eurų. Pelnas iki mokesčių, palūkanų, nusidėvėjimo ir amortizacijos (EBITDA) siekė 11 mln. eurų. 2022 m. bendrovės pajamos per pirmąjį metų pusmetį siekė 20 mln. eurų, o EBITDA buvo 3,5 mln. eurų. Finansinių rezultatų pokytį lėmė energetinių resursų kainų stabilizavimasis, įmonės įgyvendinami veiklos efektyvinimo sprendimai ir išaugusios savoms reikmėms pasigaminamos elektros energijos apimtys.

Pirmąjį šių metų pusmetį „Vilniaus vandenys“ iš viso pardavė 14,8 mln. kub. metrų geriamojo vandens bei išvalė 16,5 mln. kub. metrų nuotekų. Prieš metus, sausio-birželio mėnesiais, bendrovė pardavė 14,4 mln. kub. metrų vandens ir išvalė 16,2 mln. kub. metrų nuotekų.

„Vilniaus vandenys“ tiekia geriamąjį vandenį ir tvarko nuotekas 278 tūkst. klientų Vilniuje bei Vilniaus, Švenčionių ir Šalčininkų rajonuose. Bendrovės akcininkai yra Vilniaus miesto (90,79 proc.), Vilniaus (4,06 proc.), Švenčionių (3,37 proc.) ir Šalčininkų (1,78 proc.) rajonų savivaldybės.