Vilniečiams, vogusiems degalus, teismas skyrė laisvės atėmimo bausmes

0
213

Į automobilio bakus ir plastikines talpas degalinėse kurą pylę, bet už jį nemokėję du sostinės gyventojai neteks laisvės. Vilniaus miesto apylinkės teismas juos pripažino kaltais dėl vagystės ir sostinės gyventojui A. B. skyrė penkerių metų laisvės atėmimo bausmę, jo bendrininkas R. Š. laisvės neteks vieneriems metams ir trims mėnesiams. Vyriškiai taip pat turės atlyginti degalinių patirtą materialinę žalą.

Ikiteisminio tyrimo duomenimis, sostinės gyventojai 2018 metų balandžio – liepos mėnesiais, iš anksto turėdami tikslą pagrobti svetimą turtą – degalus ir šiuos perparduoti, Vilniaus bei Vilniaus rajono degalinėse automobilių bakus pripildavo benzino, kai kada – ir iš anksto paruoštas talpas pripildydavo dyzelino ir, nesumokėję už kurą, iš degalinės išvažiuodavo. Vyriškiai į degalines atvykdavo atskirai arba kartu, nusikalstamai veikai vykdyti naudojo ne tik savo, bet ir skolintus automobilius. Pavogtą kurą jie perpardavinėjo savo namų kiemuose įvairiems asmenims, dalį kuro pasilikdavo savo reikmėms. Per keturis mėnesius buvo nustatyta 91 A. B. įvykdyta kuro vagystė, R. Š. kurą iš degalinių vogė 28 kartus. Įvairių tinklų degalinėms A. B. padaryta žala viršijo 10 tūkst. eurų, R. Š. – 3400 eurų.

„Teismas, atidžiai įvertinęs baudžiamosios bylos aplinkybes, konstatavo, kad vyriškiai tyčiniais, sistemingais ir tęstiniais veiksmais degalinių tinklams padarė materialinę žalą, nuo kurios taikoma baudžiamoji atsakomybė. Vyriškiai kiekvienu atveju siekė prisipilti kuro tiek, kad neviršytų 150 eurų sumos, ir buvo įsitikinę, kad jiems gresia tik baudos už administracinius nusižengimus. Ikiteisminio tyrimo metu įvertinus A. B. ir R. Š. padarytų nusikalstamų veikų sistemiškumą, intensyvumą, atliktų veiksmų pobūdį ir tai, kad buvo grobiama to pačio pobūdžio prekė – kuras, visi epizodai buvo sujungti į vieną tęstinę nusikalstamą veiką, numatytą Baudžiamojo kodekso 178 str. – vagystė“, – teigė ikiteisminiam tyrimui vadovavęs ir valstybinį kaltinimą byloje palaikęs Vilniaus apylinkės prokuratūros prokuroras Ričardas Kubilius.

Teismas atsižvelgė ir į tai, kad A. B. tyčinius nusikaltimus padarė jau būdamas teistas už vagystes, pripažino jį recidyvistu ir skyrė griežtą penkerių metų laisvės atėmimo bausmę. Teismas kaip nusikaltimo padarymo priemonę konfiskavo ir A. B. priklausantį automobilį „Honda Civic“.

R. Š. ne kartą buvo baustas administracinėmis nuobaudomis – baudomis, tačiau paskirtų baudų jis nemoka, nuo teismo pasislėpė, kas teismui leido pagrįstai manyti, kad bausmės tikslai bus įgyvendinti R. Š. skyrius laisvės atėmimo bausmę vieneriems metams ir trims mėnesiams.

Šis Vilniaus miesto apylinkės teismo nuosprendis gali būti skundžiamas apeliacine tvarka.

 

Prokuratūros informacija