Vilniečių languose taip pat plazdės švieselės

0
231

Šiandien minima Pasaulinė savižudybių prevencijos diena. Ji skirta atkreipti dėmesį į didelį savižudybių skaičių ir ieškoti išeičių užkiršti tam kelią. Vakare žmonės raginami languose uždegti žvakę, skirtą atminti tiems, kurie pasitraukė iš gyvenimo.
Prieš kelerius metus atlikta Vilniaus miesto gyventojų apklausą, parodė, kad orai daugiau ar mažiau lėmia net 82 proc. apklaustųjų savijautą. Orų poveikiui sveikatai jautriausi pasirodė 16–30 metų asmenys. Jautriausiai vilniečiai reagavo į staigias orų permainas, terminio komforto ir oro užterštumo pokyčius. Daugiausia apklaustųjų nurodė, jog dėl orų poveikio didėjo mieguistumas, jie greičiau pavargdavo.
Kuo vyresnis žmogus, tuo stipresnį jis jautė ryšį tarp kraujo spaudimo, širdies ritmo sutrikimų bei sąnarių skausmo ir orų pokyčių. Karščio bangos labiausiai veikė vyresnio amžiaus respondentus. Dauguma respondentų karščių metu jautė nuovargį, mieguistumą ir galvos skausmą. Vyriausieji respondentai gerokai daugiau nei likusieji karščių metu jautė poveikį širdies ir kraujagyslių ligų sistemai bei jautė raumenų ir sąnarių skausmą.