Vilniečių patogumui atidaroma nauja „InMedica“ laboratorija: tyrimai bus atliekami dar kokybiškiau

0
164

Atlikti svarbiausius kraujo tyrimus sostinės gyventojai nuo sausio 16 d. gali ir naujai atidarytoje „InMedica“ tyrimų laboratorijoje, adresu Pavilnionių g. 55 (PC „Pašilaičiai“). „InMedica grupės“ laboratorijų vadovės Elenos Džervienės teigimu, jos atidarymą paskatino sparčiai augantis pacientų susidomėjimas sveikatos tyrimais ir poreikis didinti tyrimų kokybę, pasitelkiant itin pažangią laboratorinę įrangą. Pacientų patogumui šalia laboratorijos įsikurs ir nauja „InMedica Express“ klinika.

„Augant pacientų poreikiams, nusprendėme padidinti „InMedica“ klinikose atliekamų tyrimų našumą ir į naują laboratoriją investavome daugiau nei 4 mln. eurų. Atverdami šios laboratorijos duris, mes suteikiame galimybę pacientams iš visos Lietuvos greičiau gauti išsamią ir itin tikslią informaciją apie jų sveikatos būklę“, – pasakoja E. Džervienė.

Be to, kelių pastarųjų pandeminių metų įvykiai parodė, kad laboratorinių tyrimų poreikis gali išaugti akimirksniu. Todėl, pasak E. Džervienės, prireikus sveikatos sektorius turi būti pasiruošęs efektyviai padidinti tyrimų srautus ir pacientams garantuoti aukščiausią paslaugų kokybę. Tai dar viena priežastis, dėl kurios nuspręsta modernizuoti ir pilnai automatizuoti laboratorijos sistemas.

Naujoje „InMedica“ laboratorijoje įdiegta laboratorinė įranga leidžia per dieną ištirti daugiau nei 2 tūkst. mėginių ir atlikti daugiau kaip 8 tūkst. tyrimų. Laboratorijoje atliekami molekuliniai ir klinikiniai – hematologiniai, biocheminiai, imunologiniai, citologiniai – tyrimai iš įvairių tiriamųjų medžiagų.

Moderniausias šalyje tyrimų procesas

Sklandžiam ir greitam mėginių ištyrimui užtikrinti „InMedica“ laboratorijoje įdiegtas automatizuotas procesas. Anot E. Džervienės, vienas moderniausių šiuo metu Lietuvoje naudojamų mėginio ištyrimo procesų leidžia efektyvinti veiklą ir klaidų tikimybę sumažinti iki minimalios.

„Naujoje laboratorijoje žmogaus darbą iš dalies pakeitė moderni ir pilnai robotizuota sistema. Robotai priima, identifikuoja, centrifuguoja mėginius, atkemša mėgintuvėlių kamštelius, automatiškai „nuveža“ juos tirti į analizatorių, jeigu reikia – dalį mėginio supila į antrinę talpą, o atlikus visus numatytus tyrimus, mėgintuvėlis yra automatiškai užkemšamas ir archyvuojamas šaldytuve. Taip mėginio kelią bet kuriuo metu galima nesunkiai valdyti ir atsekti“, – pasakoja E. Džervienė.

Nors sparčiai tobulėjančios automatinės sistemos nepakeis laboratorijos specialistų darbo vertinant ir interpretuojant tyrimų rezultatus, tačiau „InMedica“ laboratorijoje įdiegta sistema leidžia fizinius procesus atlikti kone be žmogaus dalyvavimo.

Smarkiai praplečia tyrimų galimybes

Naudojant modernią laboratorijos įrangą specialistai gali atlikti per 200 skirtingų rūšių tyrimų. Šalia laboratorijos esančioje „InMedica Express“ klinikoje pacientai net ir be gydytojo siuntimo galės priduoti kraujo mėginius  ir užsisakyti norimus tyrimus.

„Pacientams laboratorijos paslaugų prireikia tiek norint savarankiškai išsitirti savo sveikatos būklę, tiek gavus šeimos gydytojo nukreipimą, tiek po konsultacijos su gydytoju specialistu. Pavyzdžiui, šiuo metų laiku mūsų laboratorijose dažniausiai atliekami bendrieji kraujo tyrimai, biocheminiai tyrimai – kreatininas, fermentai, gliukozės koncentracija, imunologiniai tyrimai – vitamino D, B12, lytinių hormonų, taip pat ir PSA, skydliaukės hormonų, vėžio žymenų, infekcinių ligų žymenų tyrimai“, – pažymi „InMedica grupės“ laboratorijų vadovė E. Džervienė.

Laboratorijos plotas siekia 620 kv. m, patalpos suprojektuotos ir įrengtos pagal aukščiausius biosaugos, bioapsaugos ir higienos reikalavimus. Erdvios ir patogios patalpos specialiai pritaikytos automatizuotai robotų sistemai ir optimaliam funkcionalumui užtikrinti.