Vilniuje aplinkos tvarkymo kontrolė atliekama bepiločiu orlaiviu

0
178

Sostinės infrastruktūros priežiūrai UAB „Grinda“ taiko vis daugiau inovatyvių priemonių. Šią žiemą miestą prižiūrinčių įmonių darbų kontrolei buvo pasitelktas dronas – po gruodį iškritusio sniego buvo atlikta šaligatvių stebėsena.

Bepilote skraidykle galima iš aukščiau apžiūrėti sunkiau pasiekiamas vietas, užfiksuoti pažeidimus ir operatyviai pateikti vaizdo medžiagą už žiemos metu šaligatvių priežiūrą atsakingoms tarnyboms.

„Mane visada prajuokina, kai žmonės, atsakingi už gatvių priežiūrą, sako: „Apvažiavom visą miestą ir padarėm išvadas, kad…“ Skamba išdidžiai, bet akivaizdu, kad per pusantros valandos, važiuojant leistinu greičiu, neapvažiuosi 1500 kilometrų miesto gatvių ir šaligatvių neapžiūrėsi. Šie pirmieji bandymai parodo, kad einame prasmingu keliu ir ieškome įvairių inovatyvių sprendimų, kurie padės objektyviai ir aiškiai įvertinti, kur valymas buvo atliktas, kur ne, ir kaip greitai buvo sureaguota,“ – teigia Vilniaus miesto savivaldybės administracijos direktorius Povilas Poderskis.

Kad teritorijos žiemos laikotarpiu būtų nuvalytos laiku ir operatyviai, savivaldybė nustatė labai aiškius ir skaidrius kriterijus: kas, kur, kada ir kaip turi barstyti ir nuvalyti gatves, šaligatvius ir kiemus, kurie jų nuvalomi pirmiausiai ir kodėl. Pagal prioritetus šaligatviai turi būti valomi iškart, vos nustojus snigti ar susidarius plikledžiui. Teritorijų tvarkytojai pasnigus pirmiausia valo visuomeninio transporto stotelių šaligatvius, laiptus, šaligatvius prie gatvių ir reprezentacines Vilniaus miesto gatves bei šaligatvius, o vėliau ir gyvenamųjų namų kiemus.