Vilniuje mobiliame punkte (V. Gerulaičio g. 1) tyrimai dėl COVID-19 bus atliekami dviem atskirtais srautais

0
362

Toliau tikslingai bus tiriami simptomus jaučiantieji, taip pat į ligonines planine tvarka guldomi pacientai bei užfiksavus infekcijos židinius, pavyzdžiui užsikrėtus bendrabučio gyventojui ir kt., o kiti – testuojami profilaktiškai.

Ši naujovė atsirado Sveikatos apsaugos ministerijai nusprendus, kad profilaktinis testavimas dėl koronaviruso bus atliekamas atsižvelgus į savivaldybės epidemiologinius rodiklius, t.y. įvertinus riziką konkrečioje savivaldybėje. Planuojama, kad per dieną Vilniaus mobiliame punkte dėl koronaviruso galės pasitikrinti 560 žmonių.

Profilaktiškai galės tirtis Vilniaus mieste dirbantys socialiniai darbuotojai, ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo įstaigų darbuotojai, vaistinių ir prekybos vietų darbuotojai ir kitų valstybinių institucijų darbuotojai.

Visi ėminiai bus paimami kas 3 minutes, todėl itin svarbu į mobilų punktą atvykti griežtai tik paskirtu registracijos laiku, kad nesusidarytų nereikalingi kamščiai ir suplanuoti tyrimai vyktų sklandžiai. Profilaktiniams tyrimams registruojamasi telefonu 1808, darbuotojai norintys užsiregistruoti nurodant gautą slaptažodį.

Dėl asmens sveikatos priežiūros  įstaigų darbuotojų prevencinių tyrimų, įstaigų vadovai kreipiasi į Sveikatos apsaugos skyrių, jeigu neturi galimybių tyrimus atlikti įstaigoje.  Socialinės globos įstaigų vadovai  dėl prevencinių darbuotojų tyrimo kreipiasi į Socialinių paslaugų skyrių.

Gerulaičio g. 1 mobiliajame punkte atvykusius automobiliais pasitiks punkto apsauga ir savanoriai, kurie skirstys srautą ir nurodys ką toliau daryti. Prašoma paisyti ženklų ir nurodymų, neatidarinėti langų, nevaikščioti po mobilaus punkto teritoriją. Bus aptarnaujama dviem griežtai paskirstytais srautais pagal labai konkretų tikslų laiko grafiką kas 3 minutes. Mobiliame punkte dirbs net keturios pamainos nuo 6:30 val. iki 21:12 val.

Vykstant į mobilų punktą, būtina turėti asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą bei telefoną su gauta registracijos žinute. Po ėminio paėmimo žmogus turi grįžti į namus ir laukti šio nemokamo tyrimo atsakymo trumpąja žinute arba telefoniniu skambučiu.