Vilniuje pagerbti labiausiai savivaldai nusipelnę savivaldybės darbuotojai

0
217

Sostinei skaičiuojant jau 632-uosius savivaldos metus, Rotušėje vyko tradiciniai apdovanojimai, kurių metu 21 vilnietis gavo sostinės mero Remigijaus Šimašiaus padėkas bei atminimo ženklus „Už nuopelnus Vilniaus savivaldai“. Kandidatus apdovanojimams kasmet teikia savivaldybės įstaigų, įmonių, organizacijų, departamentų vadovai.

„Jūs esate tie, kurie įkvepia vilniečius savo darbais. Būtent todėl šiandien čia susirinkome. Noriu jums padėkoti už tą nuoširdų darbą, kurį kasdien darote tiek savivaldybė, tiek visame mieste. Dėkoju ir už tarnystę miesto bendruomenei ir supratimą, kad jūsų darbas yra taurus ir reikalingas bei tai, kad primenate sau ir kitiems, jog Vilnius yra tai, kas mus jungia. Ačiū jums už tai, kad esate pavyzdžiu savo kolegoms ir miestiečiams, ir mums visiems. Sveikinu visus su profesine švente“, – kalbėjo sostinės meras R. Šimašius.

Savivaldos dieną galima laikyti savivaldybių tarnautojų profesine švente, tačiau kartu tai ir visų savivaldybės gyventojų šventė.

Atminimo ženklai kartą per metus teikiami už nuopelnus miesto plėtros, verslo, ūkio, sveikatos apsaugos, socialinės rūpybos, kultūros ir meno, švietimo, kūno kultūros ir sporto, tautinių bendrijų, bendruomenės telkimo, turizmo, laisvalaikio ir pramogų, mokslo, teisėsaugos, priešgaisrinės apsaugos, paramos, labdaros, aplinkos apsaugos, paslaugų, tarptautinio bendradarbiavimo bei savivaldos politikos ir administravimo srityse.

Prieš 632 metus Vilnius gavo Magdeburgo savivaldos teisę, kuri leido vilniečiams autonomiškai tvarkytis miesto reikalus, ir Vilnius pradėjo skaičiuoti savo, kaip tikro miesto, istoriją.

Nuotr. Kastyčio Mačiūno

Vilniaus m. savivaldybės informacija