Per vairuotojų blaivumo patikrinimą pričiupti narkomanai

0
51

Kelių policijos skyriaus ir Reagavimo valdybos ekipažai savaitgalį vykdė prevencines priemones – tikrino automobilių stovėjimo aikšteles ir jaunimo susibūrimo vietas.

Gruodžio16 d. apie 21 val. 40 min. Vilniuje, Palydovo g., automobilių stovėjimo aikštelėje, priešais Šv. Kazimiero bažnyčią buvo patikrintas automobilis „Audi A4“, kuriame sėdėjo trys vyrai (gimę 1992 m., 1996 m. ir 1992 m.). Pasiteiravus, turi su savimi ar automobilyje draudžiamų daiktų, vyrai patikino, kad nieko neturi. Vieno jų paprašius išlipti iš automobilio ir išimti iš kišenių visus daiktus bei padėti ant sėdynės, pastarasis iš kelnių kišenės ištraukė plastikinį maišelį su baltais milteliais. Trisdešimt vienerių metų amžiaus vyras paaiškino, kad tai – narkotinė medžiaga amfetaminas. Pas kitus du narkotinių medžiagų nerasta.

Gruodžio 17 d. vidurnaktį sostinės Helsinkio g., ties Vakariniu aplinkkeliu, pastebėtas įtartinas automobilis „VW Passat“, kurį nuspręsta sustabdyti ir patikrinti.

Kaip paaiškėjo, automobilį „VW Passat“ vairavo aštuoniolikmetis (gimęs 2005m.), kartu su juo važiavo ir septyniolikmetė keleivė (gimusi2006 m.). Automobilio salone buvusią kuprinę nuspręsta patikrinti. Ir ne veltui – kuprinėje rastas maišelis su dėžute, kurioje buvo žalia augalinės kilmės galimai narkotinė medžiaga. Paklausus, kam priklauso galimai narkotinės medžiagos, vairuotojas patvirtino, kad jam.

Tuo pat metu atokioje automobilių stovėjimo aikštelėje, ties Helsinkio ir Mozuriškių g. sankryža, buvo pastebėtas pareigūnams įtarimų sukėlęs automobilis BMW. Nuspręsta jį patikrinti. Bevažiuojant automobilio link, pareigūnai pastebėjo, kaip BMW staiga vairuotojas išlipo ir po automobiliu kažką darė. Akylūs pareigūnai iškart pastebėjo, kad po automobiliu gulėjo du permatomi polietileniniai maišeliai. Paklausus aštuoniolikmečio (gimusio 2005 m.) vairuotojo, kas tuose maišeliuose, jaunuolis paaiškino, kad narkotinė medžiaga – žolė. Viename maišelyje buvo indelis su žalia augalinės kilmės specifinio kvapo medžiaga, o kitame maišelyje – suktinėms skirtas popierius. Patikrinus BMW ir vairuotoją daugiau draudžiamų daiktų nerasta.

Visi trys jauni vyrai sulaikyti ir pristatyti į policijos komisariatą. Pradėti ikiteisminiai tyrimai dėl neteisėtas disponavimo narkotinėmis ar psichotropinėmis medžiagomis be tikslo jas platinti (Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 259 str. 1 d.).

Vilniaus apskr. vyriausiojo policijos komisariato informacija