Savivaldybė siekia išnaudoti susiklosčiusią situaciją ir sumažėjus eismo intensyvumui bei, oro sąlygoms leidžiant, pradeda gatvių tvarkymo darbus įprastai intensyviausiai naudojamose gatvėse, taip sumažinant miestiečių įprastai patiriamus nepatogumus darbų metu. Pasitelkusi seniūnus ir aktyvius vilniečius, sostinės savivaldybė dar žiemą susiplanavo, kiek ir kokių būtiniausių darbų bus padaryta nuo ankstyvo pavasario iki metų pabaigos, gerinant gyvenamąją įvairių rajonų aplinką.
Prieš penkerius metus sėkmingai pradėta gyvenamosios aplinkos gerinimo programa tęsiama ir šiemet – bus tvarkomi likę duobėti daugiabučių namų kiemai, tiesiami nauji ir remontuojami seni šaligatviai, asfaltuojamos gatvės ir tiesiami dviračių takai, Vilniaus pakraščiuose dar sumažės žvyrkelių. Bus išasfaltuota apie 25 km gatvių, nutiesta ir suremontuota 34 km šaligatvių, išasfaltuota apie 15 km žvyrkelių įvairiose seniūnijose.
„Pagrindiniai kriterijai, į kuriuos susitelkėme rengdami šį atnaujinimo planą, tai kryptingas patogios infrastruktūros vystymas, kuris kurtų mieste patrauklią, švarią ir saugią gyvenamąją aplinką, užtikrintų vilniečiams patogų susisiekimą. Kuomet susidorosime su koronavirusu ir pandemijos sukeltais iššūkiais, Vilnius su laiku turės sugrįžti į įprastą miesto ritmą, tad tam ruošiamės dabar“, – sako Vilniaus meras Remigijus Šimašius.
Iš viso daugiabučių namų kiemų tvarkymui šiemet bus skirta apie 1,5 mln. eurų, naujų šaligatvių įrengimui ir remontui – apie 4,8 mln. eurų, gatvių ir kelių priežiūrai, remontui ir asfaltavimui suplanuota apie 6,9 mln. eurų, „Koriams“ kiemuose automobiliams statyti – 0,4 mln. eurų, dviračių takų tiesimui dar 1 mln. eurų. Gatvių bei sankryžų rekonstrukcijai numatyta daugiau kaip 21 mln. eurų, iš kurių didžioji dalis – Liepkalnio g. Žirnių g. ir Minsko pl. dviejų lygių sankryžai. Šiemet miesto infrastruktūros gerinimui ir miesto tvarkymui bus skirta apie 37 mln. eurų iš Kelių priežiūros ir plėtros programos lėšų.


