Sostinėje dirbantiems pedagogams siūloma kompensuoti iki 100 eurų darbo priemonėms įsigyti

0
17

Mokytojams išsakant vis daugiau pastabų dėl prastų darbo sąlygų, Vilniaus miesto savivaldybės tarybos Socialdemokratų frakcija siūlo Vilniaus mieste dirbantiems pedagogams ir mokytojų padėjėjams, proporcingai jų darbo krūviui mokėti iki 100 eurų darbo priemonėms įsigyti.

Pritarus socialdemokratų siūlymui, pedagogai šias lėšas galėtų neatsiskaitytinai naudoti pratybų, kanceliarinių priemonių, mobiliojo ryšio ir kompiuterinės technikos reikalingos darbui įsigijimui.

„Mokytojų atlyginimai ir taip yra nekonkurencingi bei nemotyvuojantys rinktis pedagogų profesiją. Maža to, pedagogai ir jiems padedantys specialistai iš savo asmeninių lėšų dar ir turi finansuoti švietimo įstaigas bei užtikrinti ugdymo procesą, mokėdami savo pinigus tiek už techniką, tiek už metodinės medžiagos dauginimą. Tokia sistema yra visiškai nesuprantama ir nepateisinama“, – sako socialdemokratas, buvęs Švietimo ir mokslo ministras Remigijus Motuzas.

Socialdemokratai atkreipia dėmesį į tai, kad nepaisant to, kad įprastai darbdaviai privalo ir aprūpina savo darbuotojus darbui būtinomis priemonėmis, tačiau šios tvarkos mokyklose nėra laikomasi. Didžiojoje dalyje Vilniaus mokyklų, mokytojai ne tik patys apsirūpina kompiuteriais ir kt. organizacine technika, būtina jų darbui, bet ir už savo lėšas perka tušinukus, kreidą, pratybų sąsiuvinius, trūkstant metodinės medžiagos, savo lėšomis kopijuoja dalinamąją medžiagą mokiniams.

Jeigu Vilniaus miesto savivaldybė pritartų socialdemokratų siūlymui, į išmoką darbo priemonėms pretenduotų virš 7600 pedagogų ir pagalbos specialistų, o šio projekto įgyvendinimui prireiktų papildomų 9,1 mln. eurų finansavimo iš miesto biudžeto.