Vilnius praneša: dalyje sostinės mokyklų nemokama popamokinė veikla – jau nuo rytojaus

0
200

„Startuoja „visos dienos mokykla“, kai mažieji pradinukai pasibaigus pamokoms galės saugiai pasilikti mokykloje, o savivaldybė finansuos organizuojamas veiklas. Dauguma mokyklų šiuo metu kaip tik renka informaciją apie tokių veiklų poreikį – tėvelių prašymų mokyklos laukia iki rugsėjo 5 d. ir visos dienos mokyklą organizuoja kiekviena savarankiškai“, – rašoma pranešime.

Tačiau savivaldybės administracija šiandien pripažino, jog nepavyko tinkamai pasiruošti naujovei. Kai kuriose mokyklose prailgintos grupės pradės veikti ne anksčiau nei po dviejų savaičių, o visą tą laiką pradinukais turės rūpintys patys tėvai kaip tai darė per vasaros atostogas. Pagrindinė problema  – trūksta mokytojų. Apie galimas kokias nors kompensacijas apgautiems tėvams – kol kas nekalbama.

Planuojama, kad visos dienos mokykla veiks pirmadieniais − ketvirtadieniais nuo grupės mokinio pamokų pabaigos iki 18:00 val., penktadieniais ir prieššventinėmis dienomis − nuo grupės mokinio pamokų pabaigos iki 17:00 val.

Kaip parodė savivaldybės dar vasarą atlikta tėvų apklausa, net 72 proc. vilniečių pradinukų tėvų suka galva, kaip užimti vaikus po pamokų. Absoliuti dauguma (96 proc.) atžalas auginančių vilniečių tuomet teigė norintys, kad vaikai iki 17-18 val. galėtų saugiai laiką leisti savo mokykloje prižiūrimi mokytojų.