Vis daugiau gyventojų rūpinasi savo namų saugumu

0
453

Vilniaus priešgaisrinės gelbėjimo valdybos Valstybinės priešgaisrinės priežiūros skyriaus pareigūnai, rūpindamiesi gyventojų saugumu ir siekdami stiprinti gaisrų prevenciją bei mažinti gaisrų skaičių šildymo sezono metu, spalio 22 d. – gruodžio 15 d. Vilniaus miesto ir rajono savivaldybių teritorijose rengė prevencines akcijas „Kūrenkime saugiai“ ir „Kaminukas“. Tokiu metu ypač padaugėja gaisrų dėl šildymo įrenginių – krosnių, katilų, naudojančių kietąjį kurą, įrengimo ir eksploatavimo taisyklių pažeidimų.

Prevencinių akcijų metu buvo aplankyti 163 gyvenamieji būstai (84 – Vilniaus mieste, 79 – Vilniaus rajono savivaldybėse). Apibendrinus rezultatus, buvo nustatyta, kad iš 163 būstų 153 (apie 94 proc.) šildymo įrenginių būklė yra tvarkinga, 146 (apie 90 proc.) įrenginiai eksploatuojami tinkamai, 127 (apie 78 proc.) suodžiai valomi periodiškai.

Tokie rezultatai džiugina pareigūnus, kadangi galima daryti išvadą, jog net apie 87 proc. aplankytų būstų gyventojų žino, kaip tinkamai prižiūrėti ir naudoti šildymo įrenginius ir savo namuose gali jaustis saugiai.

PAGD informacija