Vis daugiau kaimyninės Lenkijos gyventojų jaučia, kad gyvenimas jų šalyje gerėja. Kaip bus, pasikeitus išmokoms už vaikus?

0
175

Tyrimas „Lenkų gerovė 2019“ parodė, jog praėjusiais metais 64 proc. žmonių buvo įsitikinę, kad viskas klostosi tik į gerą. 61 proc. vietinių jautėsi patenkinti, kad jiems gyvenime pasisekė, o 57 proc. Lenkijos piliečių ne kartą didžiavosi savo pasiekimais. Šie duomenys rodo, kad praėję metai lenkams buvo geresni nei ankstesnieji.

Vis dėlto, 31 proc. apklaustųjų pripažino, kad jie ne kartą per praėjusius metus nusivylė valdžios sprendimais, o 25 proc. nurodė, jog jautėsi beviltiškai.

Nepaisant šio tyrimo rezultatų Lenkijos valdančiųjų planuose ir labai kontraversiškai vertinamas sprendimas dėl išmokų už atžalas, kuris gali labai neigiamai atsiliepti „Lenkų gerovei 2020”. Svarstoma nedirbantiems žmonėms vaiko pinigus nuo 500 zlotų (115 Eur)  mažinti iki 400 zlotų (92 Eur) per mėnesį, o dirbantiems didinti iki 600 zlotų (138 Eur). Taigi, dirbantieji gautų beveik pusšimčiu eurų daugiau už vaiką nei bedarbiai.  Minėti pakeitimai, kaip pranešama, gali įsigalioti jau šiais metais ir jie būtini, nes kai kuriuose regionuose tėvams, auginantiems kelis vaikus, dalyvauti darbo rinkoje finansiškai neapsimoka.