Visą sostinės pašokdinęs I. Molotkovas skundžiasi dėl blogų kalinimo sąlygų

0
222

Regionų apygardos administracinio teismo Kauno rūmuose gautas Igorio Molotkovo (kuris 2015 metų pabaigoje Vilniaus policijos buvo ieškomas dėl policininko ginklo pagrobimo) skundas dėl netinkamų kalinimo sąlygų: nepakankamo kameros ploto, prasto patalpų vėdinimo, antisanitarinių sąlygų, netinkamai suteiktos specialistų pagalbos. Vilniaus apygardos teismas Igorį Molotkovą 2016 m. vasarį pripažino kaltu dėl neteisėto disponavimo šaunamuoju ginklu, šaunamojo ginklo pagrobimo ir grasinimo valstybės tarnautojui. Už tai jam skirta 4 metų 4 mėnesių laisvės atėmimo bausmė, kurią Igoris Molotkovas atlieka Marijampolės pataisos namuose.

Pirmasis posėdis Regionų apygardos administracinio teismo Kauno rūmuose dėl netinkamų kalinimo sąlygų buvo numatytas 2019 m. rugsėjo 11 d., tačiau dėl teisėjos nedarbingumo buvo atidėtas.

Regionų apygardos administracinis teismas per savaitę gauna vidutiniškai 20 kalinių skundų dėl netinkamų kalinimo sąlygų: per maža kameros kvadratūra, nepakankamai vėdinamos patalpos, neužtikrintos tinkamos sąlygos į pilnavertį maitinimąsi, antisanitarinės sąlygos kamerose dėl ko veisiasi tarakonai, blakės ir pan. Šioms problemoms kompensuoti kaliniai prašo neturtinės žalos atlyginimo, kuri svyruoja nuo 1 Eur iki 500 000 Eur.

 

Regionų apygardos administracinio teismo Kauno rūmų informacija