Visaginietis, įtariamas disponavimu labai dideliu narkotinių medžiagų kiekiu ir jų kontrabanda

0
181

Vilniaus apskr. vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos organizuoto nusikalstamumo tyrimo valdybos pareigūnai, tęsdami ikiteisminio tyrimo veiksmus anksčiau pradėtame ikiteisminiame tyrime, kai 2022 m. lapkričio mėn. buvo sulaikytas apie 80 kg įvairių narkotinių medžiagų krovinys bei du su tuo susiję asmenys, šių metų sausio pabaigoje sulaikė dar vieną narkotinių medžiagų siuntą. Sulaikymo operacijoje taip pat dalyvavo Lietuvos kalėjimų tarnybos Kriminalinės žvalgybos valdybos pareigūnai. Šį ikiteisminį tyrimą organizuoja ir jam vadovauja Vilniaus apygardos Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokuroras.

Kriminalistai, tirdami organizuotos nusikalstamos grupės veiklą, išsiaiškino, kad Visagino gyventojas užsiima narkotinių medžiagų platinimu labai dideliais kiekiais bei jų kontrabanda. Taip pat buvo nustatytas ir nusikalstamos veikimo mechanizmas, kai narkotinės medžiagos yra įgijamos užsienyje, po to, konspiruojant savo nusikalstamus veiksmus, yra slepiamos automobilyje, kuris pakrautas ant autovežio yra atgabenamas į Lietuvą, taip siekiant išvengti tiesioginio narkotinių medžiagų gabenimo ir galimo pareigūnų sulaikymo. Asmuo buvo sulaikytas, kai automobilis su jame paslėptomis narkotinėmis medžiagomis buvo atgabentas į Uteną ir asmuo atėjo jo atsiimti. Sulaikymo metu asmuo bandė bėgti, sulaikomas priešinosi, o bėgti buvo dėl ko.

Kratos metu iš automobilyje specialiai įrengtų slėptuvių bei gamyklinių ertmių ištraukti plastikiniai buteliukai su skysčiu, viso apie 46 l, kaip įtariama, su psichotropine medžiaga – amfetaminu. Automobilyje taip pat rastas paketas su, kaip įtariama, psichotropine medžiaga.

Atliekant kratas pas įtariamąjį, taip pat buvo rastas sportinis krepšys su apie 24 kg ekstazio tablečių bei kitų psichotropinių medžiagų paketai, kurių bendras svoris siekė apie 9 kg. Įtariamojo namuose rasti 38 000 eurų.

Sulaikytam įtariamajam įteiktas pranešimas apie įtarimą dėl nusikaslatmų veikų, numatytų Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 260 str. 3 d., 199 str. 4 d., už kurias baudžiamasis kodeksas numato griežtą laisvės atėmimo bausmę nuo 10 iki 15 metų.

Įvertinęs visas aplinkybes, Vilniaus miesto apylinkės teismo teisėjas skyrė įtariamajam griežčiausią kardomąją priemonę – suėmimą 3 mėnesiams.

Šį ikiteisminį tyrimą organizuoja ir jam vadovauja Vilniaus apygardos Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimų skyriaus prokuroras.

Vilniaus apskr. VPK informacija