Visuomenės sveikatos biuras informuoja, kad maudynėms skirtų vietų kokybė Vilniaus mieste ir rajone – puiki

0
198

Vandens kokybės mikrobiologiniai tyrimai atlikti šiose Vilniaus rajone esančiuose vandens telkiniuose: Ilgučio, Gėlos, Asvejos, Vilnojos ežeruose ir Prūdiškių tvenkinyje, Vilniaus miesto maudyklose: Valakupių I ir II paplūdimiuose, Tapelių (I ir II paplūdimiuose), Baldžio (I ir II paplūdimiuose), Balsio ir Salotės ežeruose bei Žirmūnų g. 93C esančioje maudykloje. Nustatyta, kad tirtų parametrų vertės atitinka Lietuvos higienos normos HN 92:2018 „Paplūdimiai ir jų maudyklų vandens kokybė“ reikalavimus ir yra puikios kokybės.

„Primename, kad ilsintis ir pramogaujant prie vandens telkinių, jame nutinka ir nelaimingų atsitikimų: tinkamai neprižiūrimiems vaikams, žmonėms, neturintiems pakankamų plaukimo įgūdžių bei apsvaigusiems asmenims. Taigi būkite budrūs ir atsakingi – saugokite save, vaikus ir pavojaus atveju nebūkite abejingi aplinkiniams!

Prie vandens telkinių laikykitės šių taisyklių:

nesiveskite ir nemaudykite naminių gyvūnų; nesimaudykite, jei esate apsvaigę nuo alkoholio ar psichotropinių medžiagų; nesimaudykite tamsiu paros metu; besimaudantys vaikai iki 12 metų privalo būti prižiūrimi suaugusio žmogaus; kūrenkite laužus tik tam specialiai pritaikytose vietose; nešiukšlinkite; saule mėgaukitės saugiai – naudokite apsauginius kremus bei pasirinkite tinkamą aprangą.

Vilniaus m. savivaldybės visuomenės sveikatos biuro
visuomenės sveikatos stebėsenos skyriaus informacija