VMVT: gyvūninės kilmės maisto produktų eksportas šiemet augo 14 proc.

0
248

Nepaisant globalios COVID-19 pandemijos, Lietuvos gamintojai per keturis šių metų mėnesius eksportavo 14 proc. daugiau gyvūninės kilmės produkcijos nei tuo pačiu laikotarpiu 2019 metais. Lietuva šiais metais iš viso jau eksportavo daugiau kaip 76 tūkst. tonų mėsos, pieno, žuvies, kiaušinių bei jų produktų.

Europoje ir visame pasaulyje itin vertinamos lietuviškos jautienos eksportas, palyginti su tuo pačiu praėjusių metu laikotarpiu, padidėjo 3 proc. Daugiausia jautienos eksportuota į Norvegiją (446 tonos) ir Ukrainą (250 tonų). Suderinus veterinarinio sertifikato dėl jautienos eksporto į Kiniją reikalavimus, į šią didžiulę rinką šiemet jau sėkmingai eksportuotos 6 jautienos produktų siuntos, t. y. daugiau kaip 150 tonų.

„Reikia pasidžiaugti, kad Lietuvos verslas net ir pandemijos metu sugebėjo prisitaikyti prie išskirtinės situacijos,  išlaikyti ir netgi padidinti eksporto apimtis. Kiekviena maisto produktų siunta, eksportuojant į kitą valstybę, privalo būti patikrinta pagal tarptautinius, Europos Sąjungos ir importuojančios šalies teisės aktų reikalavimus, taip pat imami mėginiai laboratoriniams tyrimams. Todėl mūsų tarnybos veiklą, inspektorių darbą organizavome taip, kad verslui būtinos paslaugos net ir karantino metų būtų suteiktos kuo operatyviau ir kokybiškiau, sertifikatų eksportuojamai produkcijai išdavimas nesutriktų“, – komentavo Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) direktorius Darius Remeika.

Šiais metais stebimas visų mėsos gaminių eksporto augimas – palyginti su  2019 m. sausio–balandžio mėnesiais, jis padidėjo 23 proc. Eksporto augimą daugiausiai lėmė į Kirgiziją eksportuotos 98 tonos produkcijos bei padvigubėję mėsos gaminių eksporto kiekiai į Japoniją (72,4 t) ir Jungtines Amerikos Valstijas (JAV) (71,3 t).

Per pirmuosius keturis mėnesius Lietuvos gamintojai eksportavo daugiau kaip 35 tūkst. tonų pieno produktų. Tai net 27 proc. daugiau nei per tą patį laikotarpį 2019-aisiais. Šioje lietuviškų produktų grupėje labiausiai išaugo grietinėlės, sviesto, sūrių, pieno išrūgų, maistinių pieno miltų ir kt. eksporto kiekiai.

Iš Lietuvos daugiausia pieno produktų buvo išvežta į Kazachstaną (beveik 4 tūkst. t), JAV (2 tūkst. t), Alžyrą (2 tūkst. t), Malaiziją (beveik 3 tūkst. t), Saudo Arabiją (3,6 tūkst. t), Vietnamą (1,6 tūkst. t) ir kitas šalis.

Šiais metais aktyviai savo produkciją eksportavo ir žuvies produktų gamintojai, žuvies bei jos gaminių eksportas išaugo 11 proc. Per keturis mėnesius eksportuota daugiau kaip 37 tūkst. t žuvies ir jos gaminių, tuo tarpu 2019 m. – 33,7 tūkst. t. Pagrindinėmis eksporto rinkomis išlieka Ukraina ir Moldova.

 

 

Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos informacija