Vokietija ir Ispanija – populiariausios kelionių kryptys tarp Baltijos šalių gyventojų: lietuviai daugiausiai pinigų palieka lenkams ir baltarusiams

0
89

Pirmą šių metų ketvirtį Lietuvos gyventojai daugiausia keliavo į Vokietiją, Lenkiją, Baltarusiją, Prancūziją ir Ispaniją, rodo atsiskaitymų „Citadele“ banko kortelėmis užsienio šalyse duomenys. Latvijos gyventojai daugiausia išleido Vokietijoje, Ispanijoje, Italijoje, Lenkijoje ir Švedijoje, o estai – Suomijoje, Ispanijoje, Latvijoje, Italijoje ir Švedijoje.

Palyginti su atitinkamu laikotarpiu 2022 m., lietuviai atsiskaitinėjo kortelėmis užsienyje 15 proc. mažiau, o latviai ir estai – daugiau, atitinkamai 19 ir 10 proc. Palyginti su praėjusių metų pradžia, lėktuvo bilietų pirkimas Baltijos šalyse išaugo 17 proc., automobilio nuomos paslaugų paklausa – 44 proc., o nakvynės vietų rezervacijos – 22 proc.

Apsipirkimo įpročiai daug nesikeičia – lietuviai pagal atsiskaitymus kortelėmis Latvijoje pernai buvo devintoje vietoje, šiemet tuo pačiu laikotarpiu užimame 10 vietą, o daugiausia perkame kitose kaimynėse – Lenkijoje ir Baltarusijoje, taip pat Vokietijoje. Latvijos gyventojai taip pat yra linkę apsipirkti Vokietijoje ir Lenkijoje, tarp populiariausių kelionių krypčių išlieka Ispanija. Estai daugiausia perka Suomijoje ir Latvijoje, o poilsiui, kelionėms renkasi Ispaniją. Kelionėms Europoje lietuviai dažniausiai rinkosi Prancūziją, Ispaniją ir Italiją.

„Italija ir Vokietija žiemos sezonu tradiciškai išlieka populiariausios kryptys, nes šias šalis mėgsta tiek slidininkai, tiek trumpų, savaitgalio kelionių mėgėjai. Be to, visų Baltijos šalių gyventojai turi galimybes šias šalis patogiai pasiekti tiesioginiais skrydžiais. Įtakos kelionių krypčių pasirinkimui galėjo turėti ir galimybė dirbti nuotoliniu būdu, kuria pasinaudoję žmonės šaltąjį sezoną rinkosi praleisti šiltesnio klimato šalyse, pavyzdžiui, Ispanijoje. Atsiskaitymo mokėjimo kortelėmis patogumas užsienyje taip pat yra svarbus veiksnys renkantis kelionių kryptį. Todėl pastebima, kad „Citadele“ banko klientai ypač vertina galimybę pervesti pinigus be papildomų mokesčių visoje Europoje ir nemokamai išsigryninti pinigus bankomatuose užsienyje.

Net ir trumpose kelionėse būna įvairių netikėtumų, tad labai svarbu pasirūpinti tinkamu kelionės draudimu. Populiariausios mūsų kortelės turi platų kelionių draudimą, todėl keliaudami ir atsiskaitinėdami galite jaustis saugūs. Reikėtų prieš kelionę dar kartą pasitikrinti draudimo sąlygas – ar jis galios ir kartu keliaujantiems šeimos nariams, ar įtrauktos papildomos jums reikalingos apsaugos. Pavyzdžiui, jei kelionės metu planuojate aktyviai sportuoti, slidinėti, bazinis kredito kortelės draudimas gali nepadengti su traumomis, patirtomis sportuojant, susijusių išlaidų. Tokiu atveju verta pasidomėti papildomu draudimu nuo nelaimingų atsitikimų“, – sako Rūta Ežerskienė, „Citadele“ banko valdybos narė, atsakinga už Baltijos šalių mažmeninę bankininkystę.