Vokietija žada 110 mln. Eur investicijas į kariuomenės infrastruktūrą Pabradėje ir Rukloje

0
162

Tokį pareiškimą šiandien padarė gynybos ministrė dr. Ursula von der Leyen, sveikindama NATO priešakinių pajėgų bataliono karius su antruoju gimtadieniu.

Vokietijos gynybos ministrės U. von der Leyen teigimu, tarnaudami Lietuvoje Vokietijos kariai ne tik užtikrina regiono saugumą, bet ir rodo, kad NATO sąjungininkai tęsi savo įsipareigojimus. „Būsime čia tiek, kiek reikės saugumui užtikrinti”, – sakė ji. Ministrė tuo pačiu padėkojo Lietuvai už išskirtinę priimančiosios šalies paramą ir karių treniruočių sąlygas, bei patikino, kad Vokietija ir toliau prisidės savo investicijomis į karinės infrastruktūros vystymą Lietuvoje – šiam tikslui Vokietija iki 2021 m. planuoja skirti įspūdingą sumą – apie 110 mln. Eur.

                                         
NATO priešakinių pajėgų dislokavimas Lietuvoje, Latvijoje, Estijoje ir Lenkijoje – istorinis sprendimas, kurį NATO šalių vadovai priėmė 2016 m. liepą. Nuo 2017 m. pradžios veikiančios NATO pajėgos – tai pirmiausia atsakas į Rusijos agresyvius karinius veiksmus Ukrainoje, taip pat Rusijos karinio potencialo didinimą ir karinės galios demonstravimą regione.

                                                                                                                                          

 

Parengta pagal Krašto apsaugos ministerijos informaciją