VSAT veikla pasienyje su Baltarusija domisi vienas iš Frontex vadovų

0
231

Šiandien VSAT centrinėje įstaigoje Vilniuje ir pasienyje su Baltarusija lankosi Europos sienų ir pakrančių apsaugos agentūros Frontex vykdančiojo direktoriaus pavaduotojas Berndtas Körneris.

Susitikimo su VSAT vado pavaduotoju Antanu Montvydu metu svečiui buvo pristatyti pagrindiniai Lietuvos pasieniečių veiklos uždaviniai bei funkcijos, pateikta informacija apie rengiamą nacionalinę integruoto sienų valdymo strategiją.

B. Körnerio vizito programoje dar yra lankymasis VSAT Vilniaus pasienio rinktinės Lavoriškių užkardoje. Joje vienas iš agentūros vadovų susipažins su Lietuvos pasieniečių naudojama sienos su Baltarusija stebėjimo sistema, jos techninėmis galimybėmis, kitais veiklos aspektais.

VSAT aktyviai bendradarbiauja su Frontex ir remia jos veiklą nuo pat agentūros įsteigimo pradžios 2004 m. Lietuvos pasieniečiai dalyvauja daugelyje Frontex koordinuojamų tarptautinių operacijų ir pareigūnų mokymų.

Pagrindiniai Frontex veiklos tikslai yra koordinuoti valstybių ES narių bendradarbiavimą išorinių sienų valdymo srityje, padėti valstybėms narėms mokyti pasieniečius, kelti jų kvalifikaciją, nustatyti bendrus mokymo reikalavimus. Agentūra taip pat atlieka rizikos analizę, stebi su išorės sienų kontrole susijusių mokslinių tyrimų plėtrą.

Tarp Frontex užduočių yra ir pagalba valstybėms ES narėms tais atvejais, kai prie bendrijos išorinių sienų reikia operatyvios ir techninės paramos, kai reikia organizuoti bendras nelegalių imigrantų grąžinimo operacijas.

Berndtas Körneris nuotraukoje pirmas iš kairės

 

VSAT informacija