Švenčionių rajone pasieniečiai prie valstybės sienos su Baltarusija aptiko 3 000 pakelių cigarečių krovinį, vėliau pričiupo ir savininką

0
93

Vakar po vidurnakčio VSAT Vilniaus pasienio rinktinės Pavoverės užkardos pareigūnai, tarp kurių buvo ir kinologas su tarnybiniu šunimi, vykdė tarnybą prie Prienų kaimo. Žvalgydami vietovę, pasieniečiai miške aptiko šešis juoda polietileno plėvele apvyniotus ryšulius. Netoli radimvietės VSAT pareigūnai surengė pasalą.

Įdienojus toje vietoje pasirodė automobilis „Audi A4“. Juo atvažiavęs vyras jau ketino ryšulius krauti į automobilį, bet pasieniečiams žaibiškai sureagavus, buvo sulaikytas. Pasirodė, jog tai 26-erių Švenčionių rajono gyventojas gyventojas. Jis neneigė, kad atvyko pasiimti ryšulių. Juose buvo 3 000 pakelių cigarečių „Fest“ su baltarusiškomis banderolėmis. VSAT pareigūnų turimais duomenimis, kontrabandiniai rūkalai buvo atskraidinti iš Baltarusijos bepiločiu orlaiviu.

Sulaikytasis atsidūrė Vilniaus pasienio rinktinės Švenčionių užkardos laikino sulaikymo patalpose. Po paros buvo apklaustas ir paleistas, skyrus kardomąsias priemones – rašytinį pasižadėjimą neišvykti ir įpareigojimą periodiškai registruotis policijos įstaigoje.

Dėl neteisėto disponavimo akcizais apmokestinamomis prekėmis VSAT Vilniaus pasienio rinktinėje pradėtas ikiteisminis tyrimas, kuriam vadovauja Vilniaus apygardos prokuratūros 2-ojo baudžiamojo persekiojimo skyriaus prokuroras.

Švenčioniškio laukia bauda arba laisvės atėmimas iki ketverių metų.

Cigaretės ir automobilis laikinai saugomi Pavoverės pasienio užkardoje.

VSAT Vilniaus pasienio rinktinės informacija