Žemė brangsta beveik visur, tačiau Vilniaus rajone pastebimas atvirkštinis procesas. Talieka „rundapas“?

0
375

Nors ne viskas taip blogai – Registrų centras informuoja, jog Vilniaus apskrityje net trečdaliu sklypų kaina padidėjo Trakų ir Elektrėnų savivaldybėse.

Šios teritorijos pagal kainų augimą jau konkuruoja su grynai žemdirbiškais regionais: Pasvaliu, Plunge, Taurage, Telšiais, Biržais, Kupiškiu, Mažeikiais ir Ukmerge.

Tačiau Panevėžio ir Klaipėdos rajonuose žemės kainos per metus taip pat išaugo 30 proc. Tai kas nutiko sostinės regione?

Nors mokesčiai už žemės ūkio paskirties ir namų valdos sklypus Vilniaus krašte kiekvienais metais didėja, tačiau apie atsiperkančias investicijas į sklypus jau laikas pamiršti. Per dešimtmetį daugumoje vietų žemė, esanti maždaug 15 km aplink sostinę, realiai atpigo apie penkis kartus. Keisti dalykai vyksta ir su nuoma. Vietos ūkininkai ieško tik tokių sklypų, kuriuos susitvarkę – iškirtę krūmus ir išrovę kelmus – bent penkerius metus galėtų dirbti nemokamai.

Tačiau ir to negana – Mokesčių inspekcija jaučia, kad tokioje investuotojų ir ūkininkų bendradarbiavimo veikloje kažkas negerai.

Kažką jaučia ir Vilniaus rajono savivaldybė, šiais metais pareikalavusi iškirsti palaukėse sužėlusias pušeles ir pradėti arti…

Tuo tarpu Registrų centro specialistai jaučia, jog žemės ūkio paskirties žemės sklypų verčių augimą skatino pakankamas žemės ūkio veiklos pelningumas, šiai veiklai skiriamos Europos Sąjungos dotacijos, taip pat toliau mažėjanti geros kokybės žemės ūkio paskirties žemės pasiūla.

Investavusiems aplink Vilnių – du legalūs keliai: „rundapas“ arba rusiška salietra. Deginti juk uždrausta…