Žilvinas Žvagulis – nuteistas už melagingus parodymus Darbo partijos byloje

0
222

Kauno apygardos teismo teisėjų kolegija, apeliacine tvarka išnagrinėjusi baudžiamąją bylą priėmė ir paskelbė apkaltinamąjį nuosprendį, kuriuo dainininkas pripažintas kaltu Vilniaus apygardos teismo išnagrinėtoje baudžiamojoje byloje. Jam skirta 2636 Eur bauda.

Baudžiamojoje byloje dėl apgaulingos buhalterinės apskaitos tvarkymo Darbo partijoje bei kitų nusikaltimų, kurioje 2013 m. liepos 12 d. buvo priimtas apkaltinamasis nuosprendis, Ž. Žvagulis buvo apklaustas kaip liudytojas. Kauno apygardos teismo teisėjų kolegija, įvertinusi visus byloje surinktus ir teisme ištirtus duomenis, pripažino, jog nėra nustatyta jokių objektyvių ir patikimų duomenų, patvirtinančių, kad apklausiamas kaip liudytojas Vilniaus apygardos teisme nagrinėtoje baudžiamojoje byloje, dainininkas galėjo patirti ir patyrė pašalinius veiksnius ar, kad jam galėjo grėsti ir grėsė atsakomybė, dėl ko jis neturėjo pareigos liudyti prieš save patį.

Darbo partijos būstinėje rastuose išlaidų orderiuose nurodyta, kad Ž. Žvaguliui už vieną koncertą mokėta apie 1,4 tūkst. Eur. Tuo tarpu jis pats tvirtino, jog darbiečiams koncertuodavo tik už padengtas kelionės išlaidas.