Būsto rinkoje daugiau atsargumo ir mažiau pasiūlos

0
206

Infliacija bei augančios energijos išteklių sumažino apsukas ir šalies būsto rinkoje. Tai rodo statybų bendrovės „YIT Lietuva“ šių metų trečiojo ketvirčio būsto pardavimo rezultatai. 2022-ųjų liepos–rugsėjo mėnesiais bendrovė Lietuvoje pardavė 23 butus – beveik 54 proc. mažiau nei II-ąjį ketvirtį. Mažesnius pardavimus įmonės atstovai vertina kaip dabartinio gyventojų atsargumo pirkti nekilnojamąjį turtą tvyrant neaiškumui dėl aukštų energinių išteklių kainų  rezultatą, o įtakos prastesniems rodikliams turėjo ir mažesnė „YIT Lietuva“ parduodamo būsto pasiūla.

Dar II-ąjį šių metų ketvirtį daugiausia naujų būstų bendrovė pardavė Vilniuje. Tačiau liepos–rugsėjo mėnesiais į pirmaujančias pozicijas išsiveržė Kaunas, kuriame parduota pati didžiausia jų dalis – 15 butų. Tuo metu sostinėje per šį laikotarpį naujų būstų įsigyta beveik perpus mažiau – 8.

„Stebėdami trečiojo ketvirčio rezultatus matome – klientai būstais domisi, juos perka, tik apsukos dabar mažesnės. Žmonės atsargiau vertina savo galimybes, nori būti tikri dėl projektų terminų,  taip pat lūkesčius valdo ir augančios palūkanų normos. Butų pardavimai lėtėja ir dėl pasiūlos, nes pirkėjams siūlėme mažiau projektų. Vis dėlto toliau tęsiame naujakurių jau pamėgtų „Piliamiesčio“ ir „Naujojo Skanseno“ kvartalų plėtrą, pradedame darbus Kauno Aleksoto rajone, ir tikime, jog po žiemos, padidėjus ir pasiūlai, rinka vėl demonstruos aktyvumą” – sako bendrovės „YIT Lietuva“ vadovas Kęstutis Vanagas.

Jo teigimu, įmonė šiuo metu planuoja ir naują daugiabučių projektą sostinės Viršuliškių rajone.

Be to, kartu su partneriais bendrovė įsigijo 1,1 ha ploto sklypą su 7.580 kv. m. patalpų Vilniaus centre, Basanavičiaus gatvėje. Anot K. Vanago, šis sklypas yra ypač patrauklioje vietoje, kur būsto paklausa išlieka itin didelė. K. Vanagas priduria, jog netrukus būsto pirkėjams svarbiausias bus saugumo jausmas.

„Artimiausiu metu perkantieji nekilnojamąjį turtą išliks itin jautrūs, o vystytojams jų reputacijos klausimas turėtų tapti esminiu. Siekdami išvengti bet kokių nesklandumų, prieš pradėdami projektus visus kaštus įsivertiname labai atidžiai, ir tai mums leidžia išvengti vėlavimų, nekeičiame ir sutarčių sąlygų projektų eigoje. Padidėjus rinkos neapibrėžtumui, gyventojus taip pat raginame tiek savo galimybes, tiek  vystytojus, iš kurių renkasi būstą, vertinti ypatingai kruopščiai”, – pažymi K. Vanagas.

„YIT Lietuva“ šiuo metu Vilniuje, Šnipiškių rajone, plėtoja „Naujojo Skanseno“ kvartalą, tęsia „Matau Vilnių“ projektą Aludarių gatvėje ir ruošiasi naujų daugiabučių statyboms Viršuliškėse.