Įkliuvo vyrai, turėję didelį kiekį „kristalų“

0
19

Kriminalinės policijos organizuoto nusikalstamumo tyrimo valdybos pareigūnai atlieka ikiteisminį tyrimą dėl neteisėto disponavimo labai dideliu narkotinių medžiagų kiekiu (Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 260 str. 3 d.).

Šių metų balandžio 22 d. vėlų vakarą automobilių stovėjimo aikštelėje, sostinės Upės g., policijos pareigūnai pastebėjo įtartiną automobilį ir prie jo besisukiojančius jaunuolius. Pareigūnams privažiavus prie automobilio, jame sėdėjo du 23-24 metų amžiaus jaunuoliai, kurie, pamatę policijos pareigūnus, atrodė sutrikę ir negalėjo paaiškinti, ką jie čia tokiu metu veikia. Nors jaunuoliai neigė su savimi turintys draudžiamų daiktų, atlikta paviršinė jų apžiūra parodė, kad jaunuoliai turėjo ką slėpti – buvo aptikti poletileniniai maišeliai su šviesia kristalizuota medžiaga. Įtarus neteisėtu disponavimu narkotinėmis ar psichotropinėmis medžiagomis, jaunuoliai buvo sulaikyti, pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl neteisėto disponavimo narkotinėmis ar psichotropinėmis medžiagomis be tikslo jas platinti (Lietuvos Respublikos baudžiabojo kodekso 259 str. 1 d.).

Atliekant pirminius proceso veiksmus, kratos metu viename iš butų, minėtų sulaikytų asmenų gyvenamojoje vietoje Vilniuje, buvo rasta apie 300 g šviesios kristalų pavidalo medžiagos, įtariama, psichotropinės medžiagos, taip vadinamo „kristalo“, taip pat rasti ir paimti užsukami buteliukai su skysčiais viduje, įtariama, su sintetiniu kanabinoliu, vadinamu „smile“, psichotropiniai vaistai „Concerta“, „Bromazepam“, „Xanax“, „Clonezepam“ ir kiti ikiteisminiam tyrimui reikšmingi objektai.

Po atliktos kratos, nustačius, kad minėti asmenys galimai disponuoja labai dideliu narkotinių ar psichotropinių medžiagų kiekiu ir galimai užsiima jų platinimu, pastariesiems buvo pareikšti įtarimai pagal Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 260 str. 3 d. (Neteisėtas disponavimas narkotinėmis ar psichotropinėmis medžiagomis turint tikslą jas platinti arba neteisėtas disponavimas labai dideliu narkotinių ar psichotropinių medžiagų kiekiu).

Asmenims po pareikštų įtarimų skirta griežčiausia kardomoji priemonė – suėmimas 2 mėnesiams. Už inkriminuojamos nusikalstamos veikos padarymą asmenims gresia laisvės atėmimas nuo 10 iki 15 metų.

Ikiteisminį tyrimą organizuoja ir jam vadovauja Vilniaus apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokuroras.

Vilniaus apskr. vyriausiojo policijos komisariato informacija