Demaskavo nelegalius rūkalus į užsienį gabenusią grupuotę: įtarimai pareikšti 8 asmenims, sulaikyta beveik milijonas pakelių cigarečių

0
26

Praėjusią savaitę MKT pareigūnai, kartu su VSAT ir Europolo pareigūnais, padedant FNTT ir „Arui“, ikiteisminio tyrimo dėl disponavimo cigaretėmis, jų gabenimo į Norvegiją ir nusikalstamu būdu gauto turto legalizavimo metu atliko kratas penkiuose Lietuvos miestuose.

Įtarimai disponuojant akcizinėmis prekėmis pareikšti aštuoniems asmenims – tyrimo metu sulaikyta beveik milijonas pakelių rūkalų, kurių vertė 3,8 mln. eurų.

Apribotos įtariamųjų turtinės teisės į nekilnojamą turtą Ispanijoje ir Lietuvoje, prabangius lengvuosius automobilius ir pan.

Daugiausia iš Suvalkijos kilę ar joje gyvenantys įtariamieji, anot pareigūnų, veikė ypač įžūliai, o dalis jų praeityje jau yra teisti už kontrabandą.

Bendros MKT, VSAT ir Europolo pareigūnų pajėgos praėjusį antradienį, balandžio 23 d., visoje Lietuvoje vykdė kratas įtariamųjų neteisėtu disponavimu akcizais apmokestinamomis prekėmis ir nusikalstamu būdu gauto turto legalizavimo namuose. Kratos, padedant FNTT ir „Aro“ pareigūnams, vyko Vilniuje, Kaune, Jurbarke, Alytuje ir Veisiejuose, taip pat – Marijampolės rajone.

Įtarimai iš viso buvo pareikšti 8 asmenims, 2 sulaikyti. Iš sulaikytųjų vienas po apklausos buvo paleistas, o kitas suimtas 2 mėnesiams. Kitiems įtariamiesiems skirtos įvairios kardomosios priemonės – rašytinis pasižadėjimas neišvykti, dokumentų paėmimas, įpareigojimas periodiškai registruotis policijos įstaigoje.

Įtariamieji, oficialiai uždirbantys kuklius atlyginimus, gyveno prabangiai. Vienas iš jų, teuždirbantis minimalų atlyginimą, turėjo tris prabangius automobilius (bendra vertė 250–300 tūkst. eurų), katerį. Kai kurie, kaip įtariama, už nusikalstamu būdu gautas lėšas buvo įsigiję nekilnojamo turto Ispanijoje.

Taip pat vienas iš įtariamųjų, veikdamas per artimos giminystės ir juridinius asmenis, įtariama, įgijo didelį kiekį didelės vertės nekilnojamo turto. Iš kurio – 16 butų Lietuvos pajūryje.

Pareigūnai laikinai apribojo įtariamųjų turtines teises.

Tyrimas buvo pradėtas dar pernai, Lietuvos pareigūnams bendradarbiaujant su Norvegijos ir Lenkijos teisėsaugos pareigūnais. Sulaikytieji įtariami disponavę dideliu kiekiu akcizinių prekių – cigarečių – ir jų gabenimu į Norvegiją.

Lietuvoje ir užsienyje iš viso įvairių sulaikymų metu į pareigūnų rankas pakliuvo 961 tūkst. pakelių cigarečių: ,,Winston“ ir ,,Prince“ (be banderolių), taip pat – „NZ Gold“, „NZ Black“, ,,Dove Menthol SuperSlims“, ,,Minsk SuperSlims“ (su baltarusiškomis banderolėmis) ir kt. Bendra sulaikytų rūkalų vertė (su mokesčiais) – apie 3 mln. 854 tūkst. eurų

Trys iš sulaikytųjų anksčiau yra buvę teisti dėl cigarečių kontrabandos.

LR muitinės informacija