Jaunoms šeimoms nebesiūlo rinktis namų Pilaitėje

0
255

Tokie kriterijai, kaip atstumas iki artimiausių ugdymo įstaigų ir netgi laisvų vietų skaičius darželyje šiandien tampa svertais, nulemiančiais jaunų šeimų pasirinkimą, atkreipia dėmesį „Tokarija“ nekilnojamojo turto brokerė Karolina Lukaševičiūtė.

Trys populiariausi rajonai

NT ekspertės teigimu, jaunos šeimos paprastai dairosi į būstus, įsikūrusius Naujamiestyje, Šnipiškėse ar Žvėryne.

„Tie, kas turi bent vieną, darželį lankantį vaiką, nori būti arčiau, kada nereiktų dirbti vaikų vairuotoju, kai prasidės mokykla ir būreliai“, – pasakoja K. Lukaševičiūtė.

Labiausiai vertinami yra naujos statybos, trijų kambarių butai, kurių vidutinė kaina, priklausomai nuo rajono, nežymiai svyruoja.

„Vidutinės klasės būstų su daline apdaila kainos Naujamiestyje siekia nuo 1900 iki 2300 eurų už kv.m., Žvėryne ir Šnipiškėse – per 2000 eurų“, – nurodo NT ekspertė.

Jaunoms šeimoms, šiuo metu svarstančioms apie nuosavą būstą, ji pataria rinktis pernelyg nuo sostinės centro nenutolusius rajonus, turinčius gerą susisiekimą su miesto centru.

Ir, atvirkščiai – nerekomenduoja tokių rajonų, kaip Pilaitė, kurie ne tik atitolę nuo centro, bet ir yra perpildyti, o jų mokyklų ir darželių infrastruktūra kol kas nėra išvystyta pakankamai.

Remiantis Vilniaus savivaldybės duomenimis, daugiausiai laisvų vietų darželiuose šiuo metu yra Lazdynuose ir Naujamiestyje (mažiausiai – Žvėryne). „Įsivertinę tai, kad darželiai greit „nedygsta“, galime teigti, jog jaunoms šeimoms su mažais vaikais pravartu atsižvelgti į tokią statistiką ir svarstyti apie mažiau apkrautus rajonus“, – reziumuoja pašnekovė.