Sostinės pakraštyje esantis, į Kultūros paveldą įrašytas ir vietos bendruomenės iniciatyva išsaugotas objektas bus pritaikytas saugiam ir patogiam susisiekimui. Projekto darbų vertė siekia per 1,12 mln. eurų.
Panerių seniūnijoje 36 metrų ilgio Kazbėjų tiltas per Vokės upę pastatytas dar tarpukario pabaigoje, praėjusio amžiaus 4-ame dešimtmetyje. Po Antrojo pasaulinio karo jis buvo remontuotas, tačiau konstrukcija buvo smarkiai paveikta korozijos. Dalis metalinių konstrukcijų sutrupėjo, Kazbėjų tiltas prarado patvarumą, todėl 2018-aisiais Vilniaus savivaldybė paskelbė apie griovimo darbus. Dėl avarinės būklės nuspręsta jį demontuoti ir pastatyti naują. Visgi bendruomenės iniciatyva tiltas įtrauktas į Kultūros vertybių sąrašą, automobilių eismas juo buvo apribotas.
„Vis dėlto vairuotojai aplenkdami spūstis ir toliau naudojosi tiltu, o tai buvo nesaugu. Kazbėjų tiltą modernizuosime, išlaikydami autentiškumą užtikrinsime visas būtinas saugumo priemones, kad susisiekimas vietos gyventojams būtų kokybiškas“, – sako bendrovės „YIT Lietuva“ vadovas Kęstutis Vanagas.
Bus sutvarkytos krantinės atramos, sutvirtintos medinės ir plieninės konstrukcijos, įrengtos tiltą stiprinančios pereinamosios plokštės, nuotekų šalinimo bei drenažo tinklai. Vykdant rekonstrukciją, senas medinis paklotas bus pakeistas naujuoju, pagamintu iš ąžuolinių impregnuotų tašų.
Kazbėjų tiltas yra įtrauktas į Kultūros vertybių sąrašą, todėl jo tvarkymui taikomi paveldosaugos reglamento reikalavimai. Metalinės santvaros ir tilto prieigos bus remontuojamos gamykloje ir atnaujintos pagal autentišką pirminę būklę.
Remontuojant Kazbėjų tiltą bus įrengtas laikinas 24 metrų ilgio pėsčiųjų tiltas bei 130 metrų ilgio pėsčiųjų takas, kad pėstieji galėtų saugiai keliauti. Po rekonstrukcijos tiltu vyks dvipusis eismas su eismo pirmenybe atvykstantiems iš V. A. Graičiūno gatvės. Transporto priemonių svoris bus ribojamas iki 5 tonų, o aukštis – iki 3 metrų.
Remonto darbai prasidės gegužės pradžioje, o juos užbaigti planuojama iki šių metų pabaigos. Rekonstrukcijos projektinius darbus atliko bendrovė „TEC Infrastructure“.