Kontrabandą gabenę lietuviai, ir ją atvežę mašinistai baltarusiai – areštinėje

0
255

Vakar popiet VSAT kriminalinės žvalgybos pareigūnai bei Specialiosios paskirties skyriaus pasieniečiai ties Vilniaus rajono Parudaminio kaimu stebėjo įtartiną automobilį „Audi A6“. Turėta žinių, kad šia transporto priemonę gali būti gabenamas neteisėtas krovinys. Automobilį pasieniečiai sulaikė, kai tik šis įsuko į vieną iš minėto kaimo sodybų.

Prie vairo sėdėjo 32 metų vietinis gyventojas. Kartu su juo vyko 23-ejų moteris, taip pat Vilniaus rajono gyventoja. Patikros metu „Audi A6“ rasti krepšiai, kuriuose buvo 2600 pakelių cigarečių „NZ“, „Minsk Superslims“, „Queen Menthol“ ir „Queen Superslims“. Rūkalai pažymėti baltarusiškais akcizo mokesčio ženklais.

Tą pačią dieną VSAT pareigūnai Vaidotų geležinkelio stotyje sulaikė ir į areštinę uždarė du krovininio traukinio mašinistus iš Baltarusijos. Turimais duomenimis, 32 ir 34 metų vyrai kontrabandinių cigarečių krovinį išslapstė savo valdomo šilumvežio ertmėse. Iš Baltarusijos įvažiavę į Lietuvą jie krovinį išmetė sutartoje vietoje. Čia, įtariama, rūkalus paėmė ir toliau gabeno sulaikyta Vilniaus rajono gyventojų pora. Vyrą ir moterį pasieniečiai taip pat uždarė į areštinę.

Dėl neteisėto disponavimo akcizais apmokestinamomis prekėmis pradėtas ikiteisminis tyrimas. Rūkalai  saugomi Tribonių pasienio užkardoje, automobilis – Purvėnų užkardoje. Baltarusijos piliečių valdytas šilumvežis ir krovininių vagonų sąstatas palikti Vaidotų geležinkelio stotyje, kol jo paimti iš kaimyninės valstybės atvyks mašinistų pamaina.

 

 

VSAT informacija