Medininkų pasienio kontrolės punkte VSAT pareigūnai į Lietuvą neįleido įtartinus dokumentus pateikusių keturių Rusijos piliečių

0
215

Naktį iš pirmadienio į antradienį Vilniaus pasienio rinktinės Padvarionių užkardos pasieniečiai patikrino iš Baltarusijos į Lietuvą vykusį mikroautobusą „Ford Transit“. Belgijoje registruota transporto priemone vyko grupė asmenų.

Dokumentų kontrolės metu paaiškėjo, kad keturių Rusijos piliečių – moters bei trijų nepilnamečių – pasuose yra, įtariama, suklastoti lietuviški vykimo per valstybės sieną spaudai. Dar daugiau įtarimų VSAT pareigūnams sukėlė užsieniečių turėti leidimai nuolat gyventi Belgijoje. Pirminiais duomenimis, tai – visiškos klastotės.

Šiuos dokumentus VSAT pareigūnai konfiskavo, o rusų pasuose buvusius įtartinus spaudos anuliavo specialiomis žymomis.

Užsieniečiams surašyti bei įteikti atsisakymai leisti atvykti į šalį. Ketveriukė mikroautobusu grįžo į Baltarusiją.

Šiemet VSAT pareigūnai pasienio kontrolės punktuose iš viso į Lietuvą neleido atvykti 2297 užsieniečiams.

Tokie asmenys į šalį dažniausiai yra neįleidžiami, nes neturi reikiamų kelionės dokumentų arba jie yra netvarkingi. Kitos dažnai pasitaikančios priežastys yra vykimas su netvarkingais transporto priemonės dokumentais ar jų neturėjimas, patikslinančių duomenų nepateikimas, lėšų pragyvenimui neturėjimas, bandymas vykti per valstybės sieną pasinaudojant klastotais asmens dokumentais ar padirbtais papildomais kelionės dokumentais, vizomis, leidimais gyventi ir pan.

VSAT informacija