Nemenką kyšį muitininkui siūlęs vairuotojas užsidirbo ikiteisminį tyrimą: 1020 eurų ir 260 dolerių padėjo ant sėdynės

0
76

Muitinės kriminalinėje tarnyboje (MKT) pradėtas ikiteisminis tyrimas pagal Baudžiamojo kodekso 227 str. (Papirkimas) 2 d. Raigardo kelio poste sustabdžius lengvąjį automobilį MAZDA 5, vairuojamą Lietuvos Respublikos piliečio, pareigūnui kilo įtarimų, kad juo gali būti gabenama kontrabanda. Įtarimai pasitvirtino – po automobilio galinėmis sėdynėmis ir kilimėliais rasta išslapstyta 2800 vnt. cigarečių.

Vyriškis, matyt, tikėdamasis išvengti atsakomybės, bandė papirkti muitininką, taip siekdamas kad jis nesurašytų protokolo dėl administracinio nusižengimo pagal Administracinių nusižengimų kodekso 208 str. (Kontrabanda) 2 d., kadangi automobilyje vežė paslėptas nedeklaruotas cigaretes.

Vietoj to, kad būtų nubaustas tik administracine tvarka (bauda pagal šį straipsnį grėsė nuo vieno tūkstančio aštuonių šimtų dvidešimt iki keturių tūkstančių eurų), vyriškis „užsidirbo“ ir ikiteisminį tyrimą. Dabar jam gresia ne tik bauda, bet ir areštas arba laisvės atėmimas iki penkerių metų.

Šiais metais tai pirmas įvykis, kada pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl bandymo papirkti muitinės pareigūną. 2022 m. buvo pradėti 5 ikiteisminiai tyrimai dėl papirkimo, 2021 m. – 12 ikiteisminių tyrimų.

Ikiteisminiam tyrimui vadovauja Kauno apygardos prokuratūra. Vyriškiui skirtos kardomosios priemonės – dokumentų paėmimas ir rašytinis pasižadėjimas neišvykti.

Naujausio sociologinio tyrimo „Lietuvos korupcijos žemėlapis 2022 / 2023“ duomenimis, tik 7 procentai apklaustų verslo atstovų paminėjo Lietuvos muitinę tarp korumpuotų institucijų, o šalies gyventojai neįvardijo Lietuvos muitinės tarp labiausiai korumpuotų institucijų.

LR muitinės informacija