Netiki Vilniaus – Kauno dipolio idėja

0
266

Realiai susidūrę su galimybe gyventi viename iš didmiesčių, o dirbti kitame tvirtina, jog tai finansiškai kol kas neapsimoka arba alga turėtų būti didesnė keliais šimtais eurų.

„Vilnijos naujienų“ skaitytojas siūlo paskaičiuoti.

„Dabar kelionė 220 eurų kainuoja per mėnesį, jei gyveni Kaune, o darbas Vilniuje. Niekas nekompensuoja. 157 Eur – mėnesinis traukinio ir apie 60 Eur už miesto nuolatinius bilietus“, – paskelbė komentatorius. Tačiau dar reikėtų atkreipti dėmesį į tokioms nuolatinėms kelionėms sugaištą laiką.

„Lietuvos geležinkeliai“ prieš trejus metus pristatė galimybę žmonėms iš vieno miesto senamiesčio į kitą nukeliauti per kiek daugiau nei valandą, tačiau eliminavus kelionę traukiniu per vieną dieną galima sutaupyti net dvi valandas.

Natūralu, jog dirbti ir gyventi skirtinguose Lietuvos didmiesčiuose tikrai dar nėra patrauklu.

Be to, šiuo metu pastebima tendencija, jog nemažai žmonių, ypač jaunų šeimų, ieško būsto atokiau nuo didmiesčių. Mažesni miesteliai tarp Vilniaus ir Kauno patrauklūs būsto kainomis, jaunoms šeimoms dažnai aktualu, kad juose galima be eilių patekti į darželius, gauti kitas paslaugas.

Naujakurių atokiau nuo didmiesčio skaičių padidino ir pandemija, kai visi įvertino galimybes dirbti iš namų, o dalis įmonių net sustojus pandemijai ketina tokią praktiką tęsti.