Sausis – pavojingiausias mėnuo, kai vaikų teisių sergėtojai privalo itin atsakingai atlikti savo pareigas: vien Vilniaus krašto gruodžio mėnesio statistika kelia nerimą

0
257

Seimo narė Dovilė Šakalienė, pristatydama savo pasiekimus, pabrėžė, jog šiais metais, kai nuo liepos 1-os dienos įsigaliojo naujos redakcijos mažamečių apsaugos įstatymas, į šulinį nebuvo įmestas nė vienas vaikas. Tačiau kad tai būtų absoliuti tiesa, turėtume atlikti išsamesnę analizę. Gal paprasčiausiai šulinių skaičius sumažėjo – juk vis daugiau gyventojų priversti jungtis prie centralizuotų tinklų ir uždaryti savo lauko išvietes…

Juokai? Visai ne…

Šv. Kūčių dieną į ligoninę su sunkia galvos trauma paguldyta naujagimė. Apie nelaimę Vilniaus raj., Rastinėnų kaime, pranešė policija. Pareigūnų duomenimis, mergaitė patyrė traumą ir į gydymo įstaigą pristatyta dėl kraujo išsiliejimo į smegenis.

Gruodžio 3 d. Naujojoje Vilnioje, Parko gatvėje esančiame bute, apie 4-tą valandą nakties rastas negyvas kūdikis. Pirminiais duomenimis, Vilniaus miesto pareigūnai išorinių smurto žymių neaptiko.

O kur dar šiais metais gimusių vaikų mirtys Šalčininkų ir Utenos rajonuose…

Ar tikrai daugiau vaikų į šulinius niekas nebemėto? Ar tikrai ta nauja įstatymo redakcija politikai pasiekė norimo rezultato?.. Laukia pats sudėtingiausias metų laikas – jis ir parodys.